Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Cerinte candidat:
- Absolvent si licentiat al Facultatii de Drept;
- Experienta profesionala in domeniul juridic.
- Cunoasterea dispozitiilor legale privind: contractele speciale, societatile pe actiuni, protectia consumatorilor, procedura notariala – contractele de ipoteca imobiliara, procedura de executare silita etc; inclusiv a legislatiei specifice aplicabile unei institutii financiare nebancare;
- Cunostinte de operare PC, in special Microsoft Office;
- Capacitate de atentie concentrata si distributiva
- Atentie / interes pentru detalii, rigurozitate, acuratete;
- Abilitatea de a analiza informatii, abilitati de comunicare, abilitati de organizare si planificare; atitudine proactiva; diplomatie si tinuta corespunzatoare, rezistenta la stres si la program prelungit (daca este cazul).
- Persoana punctuala, pozitiva, flexibila, muncitoare, serioasa, loiala.

Descrierea jobului

Principalele activităţi şi responsabilităţi:
Coordonarea si verificarea activitatii consilierilor juridici din cadrul sediului central (Serviciul Supraveghere):
- verificarea documentatiei de credit;
- analiza juridica a dosarelor de credit la nivel de societate;
- completarea rezolutiilor juridice pentru dosarele in lucru;
- analiza si centralizarea solicitarilor de credit pentru clientii societatii; comunicare rezolutiilor de aprobare /respingere pentru toate solicitarile primite de la clientii societatii pentru cele 12 agentii Easy Credit
- centralizarea situatiilor zilnice, periodice, lunare la nivel de societate;
- redactarea actelor necesare desfasurarii activitatii; actualizarea procedurilor interne si drafturilor, in conformitate cu modificarile legislative;

Zona: Bucuresti, Sector 3; zona Mall Vitan.
Program: norma intreaga.
Beneficii: Mediu de lucru placut si pachet salarial motivant.

Descrierea companiei

Descriere angajator:Institutie financiara nebancara, avand ca obiect de activitate acordarea de credite ipotecare si credite de consum garantate cu ipoteca imobiliara.