Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Sef Serviviu Aderare Participanti si Evidenta Agenti de Marketing

Responsabilitati principale:

  • Conduce si organizeaza activitatile zilnice ale serviciului
  • Se asigura ca gestionarea tuturor operatiunilor este efectuata corect din toate punctele de vedere si in timpul necesar
  • Colaboreaza strans cu Seful Serviciului Administrarea Actelor Individuale de Aderare si se asigura de sinergia corecta si eficienta intre cele doua servicii
  • Se asigura ca procedurile in vigoare si termenele limita sunt respectate
  • Coordoneaza, creaza, actualizeaza procedurile interne si verifica respectarea acestora din urma
  • Se asigura de tratarea corecta in sistemul informatic a tuturor actelor de aderare (integrare/validare/anulare) precum si de corectitudinea proceselor
  • Se asigura ca testele asupra aplicatiilor informatice utilizate sunt efectuate corect si intr-un timp corespunzator.
  • Identifica si propune solutii de eficientizare a activitatii derulate
  • Efectuarea controalelor planificate in cadrul sistemului de Supraveghere Permanenta si raportarea rezultatelor catre  Directorul de Control Intern
  • Se asigura de implementarea recomandarilor de audit specifice Serviciului Aderare Participanti si Evidenta Agenti de Marketing
  • Coordoneaza si gestioneaza procesele privind managementul agentilor de marketing
  • Managementul reclamatiilor aferente activitatii desfasurate in cadrul Serviciului Aderare Participanti si Evidenta Agenti de Marketing
  • Raportari catre autoritati, terti si catre departamentele interne ale companiei
  • Dupa caz, asista si sprijina ceilalti membri ai Departamentului Operatiuni
  • Alte atribuţii conform prevederilor legislaţiei principale şi secundare în vigoare

Cunostinte si experienta:

  • Experienta manageriala de minim 3 ani (conducere echipa de minim 5 persoane)
  • Experienta in domeniul financiar-bancar /asigurari de minim 8 ani
  • Constituie avantaj experienta in gestionarea si procesarea actelor de aderare privind fondurile de pensii private obligatorii si facultative
  • Abilitati de leadership, comunicare, motivare
  • Spirit de echipa
  • Capacitate de analiza, sinteza si de asimilare rapida a noilor informatii
  • Capacitatea de a lua decizii in conditii de stres si de a respecta termenele limita
  • Organizare, responsabilitate si orientare catre clienti
  • Experienta in proiecte si optimizari de procese
  • Cunostinte PC, MS Office Applications (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)

Oferta:

  • Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist;
  • Tip de contract: perioada nedeterminata.

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.