Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

italiană

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

  • Are studii superioare tehnice, specializarea autovehicule rutiere - facultatea de Mecanica (de preferat);
  • Experienta de minim 3 ani in domeniu;
  • Carnet de conducere: categoria B;
  • Cunostinte operare PC;
  • Aptitudini de leader, cu capacitate de asimilare a cunostintelor noi, motivat de munca bine facuta;
  • Putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
  • Abilitati de lucru in echipa;
  • Corectitudine , flexibilitate, punctual, organizat;
  • Preocupare pentru ridicarea nivelului profesional individual;
  • Capacitate inalta de coordonare si organizare a atelierului;
  • Capacitate de comunicare, negociere si consiliere;
  • Responsabilitate, seriozitate;
  • Spirit de observatie, ordine si disciplina;
  • Experienta in relatiile cu clientii si furnizorii, abilitatea de a stabili si mentine relatii bune cu acestia;
  • Cunoasterea limbii italiene constituie avantaj

Responsabilitati

  • Organizarea si coordonarea intregului proces de elaborare si aplicare a celor mai bune solutii tehnice si economice pentru lucrarile de reparatii efectuate in cadrul service;
  • Organizarea activitatii de intretinere si reparare a utilajelor service;
  • Coordonarea si asigurarea intregului proces de prestari servicii in conformitate cu programul si standardele de calitate ale firmei.
  • Urmareste devizele pana in faza finala a facturarii (piese, manopera etc.);
  • Proceseaza garantiile, vanzarile de piese, inchide comenzi;
  • Mentine legatura cu clientii service-ului;
  • Programeaza clientii pentru reparatii.
  • Organizeaza lucrarile si raspunde de realizarea acestora la termen si la un nivel de calitate corespunzator;
  • Propune spre angajare, motiveaza si evalueaza activitatea echipei;
  • Intocmeste devizele de lucrari;
  • Administreaza si rentabilizeaza activitatea atelierului de mecanica;
  • Verifica si avizeaza toate documentele pe care le transmite sefului ierarhic;
  • Verifica si este responsabil de calitatea lucrarilor efectuate atat pe timpul reparatiei cat si la predarea autovehiculului catre client;
  • Monitorizeaza materialele utilizate de catre personalul aflat in subordine, in vederea folosirii responsabile a acestora
  • Familiarizat cu echipamentele si tehnologiile noi folosite in domeniu;
  • Efectueaza controlul final al reparatiilor;
  • Intocmeste raportari, analize ale activitatii atelierului si propune solutii de optimizare a activitatii din punct de vedere a calitatii si eficientei;
  • Propune si realizeaza planul de instruire/ scolarizare al personalului aflat in subordine.

Oferta

  • Pachet salarial motivant
  • Telefon de serviciu
  • Bonuri de masa
  • Transport asigurat de la metrou la sediul companiei si retur.

Descrierea companiei

Italia Star este o companie romaneasca, fondata in anul 1996 ce activeaza in domeniul utilajelor pentru constructii.
Importator a unei game variate de echipamente profesionale din Italia, Franta, ., Japonia si China, comercializam produsele noatre la nivel national in peste 60 de magazine partenere de profil dar si la nivel regional in Republica Moldova, Bulgaria si Ungaria. Iar expansiunea continua.

Pe langa utilajele profesionale din magazinele traditionale, activam si in mediul online (+ magazine DIY) cu produse semi-profesionale si hobby, cum ar fi generatoare si motopompe Senci, scule electrice si scule de mana Ford Tools dar si biciclete electrice, trotinete si hoverboard-uri.