Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Arad

Responsabilitati:

• Conduce activitatea sectorului Tapiterie;
• Coordoneaza relatiile sectorului cu alte sectoare si structuri din cadrul societatii, precum si cu partenerii si furnizorii externi;
• Coordoneaza derularea proiectelor in cadrul sectorului prin organizarea si planificarea executiei comenzilor la nivel de echipe si individ;
• Tine la curent informatiile despre rezultate si realizari, intarzieri si disfunctionalitati;
• Tine evidenta incidentelor de productie ce apar, ia masuri de inlaturare a lor (la nivel de sector, sau coopereaza cu conducatorii celorlalte structuri pentru solutionarea lor); ia masuri de prevenire a repetarii incidentelor anterioare;
• Supravegheaza executia comenzilor in cadrul sectorului la standardele calitative cerute;
• Gestioneaza (intocmeste necesare, receptii,inventariaza) stocul de materii prime,scule, consumabile si echipamente si utilaje;
• Ia masuri de completare a stocului, face recomandari privind standardele calitative pentru materia prima, sculele si accesoriile ce se achizitioneaza;
• Coopereaza cu conducatorii celorlalte sectoare sau structuri pentru optimizarea timpului de executie a comenzilor;
• Este responsabil de evaluarea personalului din subordine;

Cerinte

- Studii superioare sau medii(scola de maestri) de specialitate in domeniul
- Experienta intr-o pozitie similara de coordonare minim 5 ani;
- Cunoasterea procesului si fluxului tehnologic in sectorul tapiterie
- Cunoasterea echipamentelor din cadrul sectorului;
 - Competente organizatorice si manageriale;
- Abilitati si experienta in a coordona o echipa de 30 de muncitori
- Persoana organizata, orientata spre solutii,capabila de a lua decizii;
- Rezistenta crescuta la stres si la schimbare;
- Cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala(franceza si/sau engleza) constituie un avantaj;

Oferta (bonusuri, beneficii)

- pachet salarial atractiv;
- prime anuale;
- transport asigurat sau decontat;
- card medical de sanatate privat;