Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

Obiectiv principal:

Coordonarea activitatii sectiei de Preparare, gestionarea stocurilor de alcool si distilat  precum si a produselor semifabricate si a materiilor prime utilizate in cadrul sectiei, cu respectarea standardelor, specificatiilor, proceselor, instructiunilor sau procedurilor de lucru si retetelor companiei. Este responsabil cu asigurarea atingerii scopurilor de productie si de calitate a produselor companiei.

Responsabilitati principale:

  1. Gestioneaza stocurile de materii prime si semifabricate, efectueaza si raporteaza stocurile zilnice si lunare.
  2. Efectueaza si opereaza receptia materiilor prime.
  3. Cunoaste si aplica prevederile Legii nrprivind activitatea gestionarilor.
  4. Coordoneaza procesul de productie semifabricate.
  1. Intocmeste fisa limita. Opereaza consumurile prin bonurile de consum materii prime.
  1. Inregistraza in program productia zilnica prin bonurile de primire a semifabricatului in depozitul de semifabricat.
  2. Intocmeste zilnic rapoartele de productie pe baza productiei realizate.
  3. Intocmeste si verifica documentele necesare circulatiei materialelor accizabile in interiorul antrepozitului fiscal.
  4. Urmareste cresterea productivitatii fara ca aceasta sa dauneze parametrilor de calitate impusi prin standarde si specificatii.
  5. Urmareste reducerea pierderilor de materii prime sau semifabricat si a cantitatii de produs neconform fara a face modificari ce ar putea duce la distrugerea utilajelor.
  6. Supervizeaza producerea produselor de calitate si corecteaza produsele cu probleme (neconforme), inainte de distribuirea lor catre consummator.
  7. Este responsabil de existenta procedurilor si a instructiunilor de lucru in vigoare, la locurile de munca din sectia Preparare
  8. Participa la stabilirea necesitatilor sectiei Preparare in ceea ce priveste utilajele, echipamentul de baza, SDV-urile si echipamentul auxiliar.
  9. Coordoneaza instruirea referitoare la mentenanta preventiva a utilajelor si echipamentelor sectiei de Preparare.
  10. Coordoneaza activitatea departamentului, intocmeste programul de lucru impartind personalul pe schimburi, ture si posturi de lucru. Alcatuieste programarea anuala a concediilor de odihna pentru personalul subordonat. Verifica condica de prezenta si intocmeste pontajele lunare.
  11. Verifica respectarea sandardelor de igienizare in sectie, in depozitul materii prime si semifabricate, in sala de mese si in vestiare.
  12. Stabileste necesitatile anuale de materiale de protectie si echipament de lucru pentru personalul din sectia Preparare.

Profil candidat:

·  Studii superioare tehnice sau cu profil alimentar

· Calificari profesionale: cunoasterea legislatiei referitoare la gestiune precum si a normelor tehnico-

   sanitare aplicabile in industria alimentara

·  Cunoasterea limbii engleza - nivel mediu avansat

·  Cunostinte avansate de World, Excel, Acess

·  Responsabilitate si flexibilitate, capacitatea de a coordona o echipa

· Experienta de minim 3-4 ani intr-o pozitie similara