Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză, turcă

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

750 - 1300 €

Pentru fabrica noastră din Târgu Mureș - zona Unirii unde producem tapiserii pentru autovehicule VW, Volvo, BMW, Audi, Daimler Chrysler, etc., căutăm Controlor Proces

Cerințe

Studii:

Studii de specialitate in domeniu tehnic, automatizari

Limbi straine : Engleză- nivel avansat;limba germană constituie avantaj

Bun cunoscător al programului SAP

Cunoștințe foarte bune de operare PC ( Word, Excel, PPT, Outlook

Cunoasterea sistemelor electrice, automatizare

Cunoasterea standardelor IATF, ISO 14001

Competențe:

Abilități dezvoltate de comunicare

Orientare spre rezultate și calitate

Atenție la detalii, rigurozitate, muncă în echipă, proactivitate

Responsabilități:

Elaboreaza, implementează și actualizeaza planul de mentenanta al tuturor utilajelor si echipamentelor folsite in fabrica.

Efectueza mentenanta predictiva, preventiva, intreprinde actiuni corective si aplica corectii unde este cazul. Inregistreaza activitatile in SAP.

Asigura service si intretinere a sistemului electric, dezvolta solutii de optimizare al consumului electric, implementeaza automatizarea.

Mentine inregistrate si documentate in SAP toate activitatile de mentenanta si service.

Efectueaza analiza cauzei radacina, inregistreaza timpii de oprire al utilajului, timpii de reparatie si fectueaza analize in vederea optimizarii randamentului.

Asigura deblocarea situatiilor de criza la sistemul electric (tablou, transformatoare) in sala de croi (cuttere) si in productie (masini si utiaje)

Beneficii :

  • Salariu motivant
  • Oferim tichete de masă
  • Asigurăm transportul
  • Asigurăm training intensiv de specialitate