Sef Grupa Amenajari Intretinere Spatii Verzi

sef grupa spatii verzi

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

800 €

RER Ecologic Service Bucuresti REBU SA organizeaza preselectie in vederea angajarii pe postul de sef grupa amenajari intretinere spatii verzi, pentru asigurarea si supravegherea desfasurarii si extinderii activitatii de amenajare si intretinere spatii verzi.

Responsabilitati:

- Urmareste, controleaza si verifica deasfasurarea in bune conditii a activitatii de amenajare spatii verzi conform dispozitiilor primite si respecta tehnologiile specifice lucrarilor cu scule si motounelte specifice spatiilor verzi;

- Raspunde de activitatea salariatilor din subordine si de realizarea sarcinilor de plan;

- Verifica executarea programului de lucru zilnic pe care il desfasoara pe baza ordinelor de lucru si caietelor de pontaj;

- Asigura asistenta tehnica precum si dotarea cu unelte necesare pentru zona de munca in care se desfasoara activitatea de spatii verzi;

- Executa pe baza de comenzi lucrari de amenajari peisagere pentru personane fizice si juridice interesate;

- Intocmeste proiecte de refacere a unor zone aferente domeniului public: parcuri, gradini, scuaruri etc.;

- Propune noi amenajari de spatii verzi precum si solutii de reamenajare a celor existente;

- Urmareste activitatea de executie a lucrarilor de amenajari peisagere precum si cele de intretinere spatii verzi;

- Intocmeste procesele verbale de receptie a lucrarilor, la finalizarea acestora;

- Comunica sefului ierarhic superior eventualele perturbari ale activitatii de amenajare precum si dificultatile in procurarea materialelor dendrologice si a calitatii acestora;

- Monitorizeaza operatiile de instalare, montare si reparare a motoarelor agricole, a echipamentelor mecanice specifice activitatii de amenajare si intretinere a spatiilor verzi;

- Participa la activitatea de achizitionare a utilajelor specifice activitatii de amenajare spatii verzi;

- Supravegheaza activitatea planificata impreuna cu Seful de serviciu pentru lucrarile primite prin contract/comanda;

- Urmareste desfasurarea graficului de lucrari de specialitate pe sezoane de vegetatie, coordonand lucrari cu caracter specific;

   - Foloseste toate oportunitatile pentru participarea societatii la activitati/contracte/comenzi in sfera amenajarilor peisagere;

-  Participa la diverse actiuni ce promoveaza activitatea societatii in sfera amenajarilor peisagere: oferte tehnice pentru licitatii de profil, marketing si vanzari etc.;

 - In perioadele nespecifice activitatii pe spatii verzi participå la coordonarea actiunilor de salubrizare stradalå si deszapezire;

- Asigura conformarea activitatii desfasurate cu legislatia, cu cerintele si cu standardele de referinta;

 - Elaboreaza/actualizeaza instructiunii si proceduri de lucru specifice activitatii desfasurate.

Cerintele postului:

- studii superioare:   - Facultatea de Agronomie - specializari: horticultura, peisagistica, ingineria mediului

                                   - Facultatea de Silvicultura, Ecologie si Protectia Mediului, Stiinta Mediului

- experienta necesara: minim 5 ani in domeniu

- abilitati, aptitudini:

-  capacitate de a lucra atat in echipa cat si individual,capacitate de lucru sub stres, in program prelungit; capacitate de analiza si sinteza; capacitate de organizare si coordonare; disponibilitatea de a lucra peste program; simt estetic.

      - permis auto categoria B;

      - cunostinte operare PC;

      - curs designer, peisagistica, arhitectura gradinii, prelucrare devize in soft adecvat, notiuni de contractare, legislatie in domeniu.

Beneficii:
- Pachet salarial competitiv;

- Instrumente de lucru performante;
- Oportunitate de a lucra într-un mediu orientat spre performanţă.

Relatii suplimentare la  telint

Persoane de contact:

  • Ciorba Emanuela la Comp. Resurse Umane din Bld. Tudor Vladimirescu , sector 5

  • Interviu online
  • V-ati ocupat si de contractare in dom. amenajari, intretinere spatii verzi?