Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Executive (>10 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Nucet

Descriere post:

Postul de sef de ferma agro-zootehnica este intr-o ferma cu aproximativ 300 de capete de vaci, situata in judetul Dambovita.

Organizare / Coordonare

  • Organizarea / planificarea activitatii de productie a fermei:
  • Coordonarea asigurarii parcului de utilaje:
  • Elaborarea planului de aprovizionare:
  • Organizarea activitatii de asigurare a calitatii lucrarilor de semanat culturi agricole:
  • Organizarea lucrarilor de intretinere a culturilor agricole, presupunând pregatirea utilajelor si efectuarea lucrarilor de combatere a buruienilor si daunatorilor, de fertilizare in vegetatie si de irigare:
  • Organizarea fluxului anual de productie zootehnica:
  • Organizarea activitatilor in zootehnie:
  • Organizarea activitatii de valorificare a productiei fermei:
  • Managerierea gestionarii stocurilor de materiale:
  • Instruirea echipelor de lucru:
  • Conducerea intrunirilor /sedintelor de lucru:

Productie

  • Coordonarea activitatilor specifice de crestere a animalelor:
  • Monitorizarea activitatii de productie vegetala:
  • Asigurarea transportului, depozitarii si conservarii produselor agricole vegetale si animale:

Cerinte:

- Absolvent al facultatii de Zootehnie sau Medicina veterinara.
- Experienta necesara este de min. 6-8 ani intr-o ferma de vaci.

Beneficii:

Lucru intr-o echipa dinamica, intr-o ferma moderna.
Asiguram cazare in apropierea fermei.

  • Interviu online
  • Care este numarul de animale (vaci) din ferma a carei activitate ati coordonat-o?
  • Care este numarul de animale (vaci) pe care considerati ca il puteti gestiona in conditii optime?
  • Ce experinta aveti in organizarea activitatilor de cultivare a pamantului in scopul obtinerii de cereale, plante tehnice si culturi furajere ?
  • Care este salariul dorit pentru acest post?