Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Sibiu

Activitatea se va desfasura la ferma Crint, jud Sibiu.

Responsabilitati:

Are in gestiune intreg efectivul de animale din ferma astfel: bovine de lapte pe categorii, porci, cal de munca, ponei, bovine rasa carne (Galloway), alte animale domestice.

Se ocupa de :

  • Hranirea, ingrijirea si paza animalelor
  • intretinerea sanatatii animalelor (tratamente) .
  • mulsul laptelui si producerea de telemea.
  • Se ocupa de asigurarea in permanenta a bazei furajere necesare hranirii animalelor.
  • Urmareste efectuarea crotalierii la toate animalele fermei.
  • Efectueaza lunar cantarirea animalelor in vederea inregistrarii sporului in greutate.
  • Intocmeste documente de evidenta animale in ferma: acte de fatare, acte de moarte, fise de monte si insamantari, registru de tratament, miscarea animalelor, registru ferma, registru mortalitati, bonuri de consum furaje si alte documente necesare.
  • Ia in primire si raspunde de gestionarea corespunzatoare a utilajelor si dotarilor tehnice din ferma, precum si cladirea canton pastoral.

Se asigura:

Salariu atractiv
Cazare si utilitati gratuite
Masina de serviciu
Telefon de serviciu

Conditii necesare

studii medii sau superioare specialitate zootehnie sau medicina veterinara
Experienta in cresterea si ingrijirea animalelor (vaci cu lapte)
Pasiune pentru lucru cu animale intr-o miniferma zootehnica
Disponibilitate de a locui in ferma
Permis conducere categ B

  • Interviu online
  • Cunoasteti zona si sunteti dispus/a la relocare in Crint?
  • Ce considerati ca va recomanda pentru acest job?
  • Ati mai coordonat sau ati mai desfasurat activitate intr-o ferma similara?