Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

DN59, Timișoara

Scopul postului:

Dezvoltă şi menţine procesele de producţie în conformitate cu politica şi obiectivele companiei pentru a asigura livrarea la timp a produselor finite catre client, conform cerinţelor de calitate şi a specificaţiillor tehnice.

Descrierea postului:

  • Monitorizează şi urmăreşte implementarea adecvată a sistemelor şi procedurilor de calitate şi dezvoltă acţiuni proactive pentru a asigura standardele de calitate a produselor;
  • Administrează eficient resursele disponibile (oameni, materii prime şi echipament) pentru a atinge ţintele stabilite pentru indicatorii de producţie si calitate;
  • Implementeza proiectele tehnice ale produselor noi cat si pentru dezvoltarea celor existente;
  • Menţine rapoarte actualizate cu privire la utilizarea materiilor prime, uneltelor şi echipamentelor, pentru a asigura corectitudinea datelor de productie;
  • Evaluează, recomandă şi propune soluţii în ceea ce priveste personalul din subordine şi atribuire sarcini de lucru pentru a asigura eficienţa departamentului;
  • Propune si implementeaza solutii si proiecte pentru imbunatatirea conditiilor de munca, productivitatii,  calitatii si conceptelor de LEAN si 6S
  • Se asigură că sunt respectate regulile de sănătate şi securitate in munca stabilite de catre departamentul Health&Safety;

Candidatul ideal indeplineste urmatoarele cerinte:

  • Studii superioare tehnice in domeniul mecanic;
  • Minimum 2 ani experienta intr-o pozitie similara;
  • Experienta in coordonarea si organizarea unei echipe (20-50 subordonati);
  • Bune cunostine de limba engleza;
  • Bune capacitati de comunicare si organizare.