Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Studii superioare, absolvent al Facultatii de Farmacie, Chimie, Biochimie sau Biotehnologii;
Cunostinte teoretice si practice avansate privind tehnologiile de fabricatie a comprimatelor conventionale, a comprimatelor filmate precum si tehnologia umplerii capsulelor gelatinoase tari;
Experienta în domeniul fabricatiei de medicamente ( cantarire, granulare umeda, omogenizare, comprimare, filmare, umplere capsule, forme farmaceutice solide orale) constituie un avantaj;
Utilizarea computerului, operare Word si Excel;
Persoana integra
Cunostinte de limba engleza (nivel minim de intelegere)
Capacitate de analiza logica, decizie si asumarea riscului;

Descrierea jobului:

Responsabil cu aplicarea si respectarea tehnologiilor de fabricatie a comprimatelor conventionale, a comprimatelor filmate si a umplerii capsulelor gelatinoase tari;
Responsabil cu aplicarea si respectarea regulilor de buna practica de fabricatie în domeniul fabricatiei de forme farmaceutice orale solide;
Se asigura ca procesarea produselor este în concordanta cu procedurile operationale si instructiunile de fabricatie existente;
Se asigura ca modalitatile de curatare a echipamentelor si a spatiilorr de fabricatiie sunt în concordanta cu procedurile operationale si instructiunile de curatare existente.