Sef Echipa - Depozit Bolintin Deal

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Candidatul ideal

Candidatul ideal ar trebui sa posede:
- cunostinte logistice, minim 3 ani in domeniul depozitarii si minim 2 ani intr-o pozitie similara;
- experienta intr-un depozit de custodie  reprezinta un avantaj;
- abilitati excelente de comunicare si de conducere a unei echipe;
- cunostinte solide de baza operare PC; cunoasterea programului WMS reprezinta un avantaj, dar nu este un criteriu eliminatoriu;
- obiectivitate in aprecierea problemelor, in analiza situatiilor specifice activitatii pe care o desfasoara;
- atitudine proactiva, civilizata si obiectiva in relatiile cu echipa, superiorii si clientii;
- abilitati organizatorice bine dezvoltate;
- flexibilitate, dinamism (mobilizare/actionare rapida), spirit de echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- conduce si coordoneaza echipa din depozit;
- asigura desfasurarea adecvata a activitatilor de receptie, depozitare, pastrare a marfii, precum si pregatirea comenzilor clientilor;
- responsabil pentru performanta subordonatilor si calitatea proceselor legate de activitatea de depozitare si pregatire marfa;
- coordoneaza activitatea de receptie stocuri de marfa si materiale, depozitarea corespunzatoare a acestora si pregatirea comenzilor pentru livrare;
- participa la inventarieri;
- gestioneaza materialele redundante si nefolositoare;
- responsabil pentru organizarea si mentinerea curateniei;
- responsabil pentru verificarea si mentinerea in bune conditii a echipamentului de lucru;
- efectueaza rapoarte zilnice si / sau periodice;
Pe linie de raportare, acest post este subordonat celui de sef depozit.

Beneficii :
Oferim stabilitate, acumulare de cunostinte logistice, posibilitati de avansare si sustinem initiativele, precum si :
- salariu motivant;
- tichete de masa;
- asigurare medicala privata;
- transport asigurat.

Adresa depozitului din Bolintin Deal: Str DC 147 nr, judetul Giurgiu.

Descrierea companiei

este o companie internationala dinamica, unde peste 4700 de angajati lucreaza pentru a oferi cele mai bune servicii clientilor ei.

Cu o flota de camioanetrailere si depozite in suprafata dem ², a devenit unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de servicii logistice din Europa.

In Romania, este prezenta din anul, avand peste 850 de angajati, care lucreaza in locatii ca Oradea, Bucuresti, Curtici, Roman si Ploiesti.

In Bolintin-Deal (Bucuresti), avem unul dintre cele mai mari si mai moderne depozite din tara, avand o suprafata dem ², unde lucreaza 200 de angajati. Acum si tu poti deveni unul dintre ei.

Puteti gasi mai multe detalii despre compania noastra pe .