Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/ adresele jobului

Cristian

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

CERINTE

  • Experienta 1-3 ani functie de conducere in productie industriala
  • Experienta in productie avantaj, dar nu obligatoriu
  • Disponibilitate de a lucra in 3 schimburi
  • Studii: colegiu sau superioare tehnice
  • Limba engleza si/sau germană, franceza – nivel conversațional mediu;
  • Abilitati de coordonare si control, planificare, comunicare

 RESPONSABILITATI

  • Supravegheaza procesul de fabricatie al pieselor
  • Coordoneaza echipa din subordine, verifica prezenta, planifica concediile, verifica respectarea Regulamentului Intern
  • Participa la instruirea operatorilor
  • Respecta normele de calitate, protectia muncii si a mediului
  • Verifica organizarea fiecarui post de lucru din subordine
  • Verificare respectarea instructiunilor de lucru de catre angajati
  • Participa la luarea de masuri privind inlaturarea neconformitatilor de produs/proces
  • Colaboreaza cu departamentul tehnic pentru imbunatatirea procesului tehnologic
  • Participa la luarea de masuri corective privind functionarea corespunzatoare a mijloacelor fixe
  • Participa la sedintele de productie sau orice alte intilniri care au legatura cu postul sau
  • Propune masuri de imbunatatire a posturilor de lucru, a securitatii in munca si a productivitatii
  • Acorda asistenta tehnica personalului direct productiv
  • Urmareste starea de functionare a echipamentelor si anunta departamentul de intretinere in caz de defectiuni sau proaste functionari
  • Promoveaza masuri si actiuni de imbunatatire continua
  • Introduce in sistemul informatic de urmarire a productiei date referitoare la productie
  • Coordoneaza si supervizeaza toate aspectele legate de realizarea planurilor de productie
  • Coordoneaza si implementeaza respectarea normelor de protectie a muncii in sectorul desemnat
  • Supervizeaza respectarea procedurilor si regulilor interne de organizare a firmei in sector
  • Pregateste diverse rapoarte sau documente solicitate de managementul firmei
  • Realizeaza alte sarcini solicitate de sefii directi si care au legatura cu postul sau cu obiectivele firmei.
  • Asigurarea verificarilor pe parcursul fabricatiei si la final si completarea inregistrarilor asociate
  • Analiza rebutului( de piese rebutate, rebutate/cod defect) si inregistrarea rezultatelor in documentele de raportare
  • Activitati specifice de SSM/SU