Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad

Profilul candidatului ideal

• Studii superioare finalizate

• Experienta relevanta in coordonarea activitatilor de logistica

• Experienta relevanta in implementarea unor noi clienti si sau procese

• Experienta relevanta in optimizare costuri/ activitati logistice

• Cunostinte de gestiune a stocurilor

• Cunostinte utilizare Microsoft Office, Excel – nivel avansat

• Cunostinte si experienta relevante in lucrul cu sistemele de gestiune si o buna intelegere a proceselor din depozitul de logistica (utilizare ERP/ TMS/ WMS)
• Limba engleza – nivel avansat

• Abilitati de comunicare, capacitate de lucru in echipa si orientare catre satisfacerea nevoilor clientilor (externi si interni)

• Cunostinte de management, abilitati de organizare si planificare

• Rezistenta la stres, nivel ridicat de flexibilitate;

Responsabilitati:

            Planificare si Organizare:

 • Stabileste necesarul resurselor umane si materiale, aferente depozitului pe care le coordoneaza si ia decizii in functie de prioritatile si volumele existente.

 • Organizeaza activitatea si personalul din subordine in vederea indeplinirii sarcinilor zilnice.

 • Supervizeaza gradul de acuratete al efectuarii comenzilor/ intrarilor transmise de catre clienti.

 • Supervizeaza nivelul de acuratete al stocurilor de marfuri, aflate in depozite, prin efectuarea de inventare conform procedurilor agreate cu clientul, prin contract si a obiectivelor stabilite.

 • Monitorizeaza respectarea proceselor si a procedurilor de lucru specifice depozitelor si clientilor.

 • Analizeaza constant situatia costurilor si a resurselor alocate in desfasurarea activitatii versus volumele efectuate.

Executie:

 • Analizeaza cauzele neconformitatilor aparute in cadrul activitatii depozitului si ia masuri corective pentru remedierea sau eliminarea lor.

• Semnaleaza catre departamentul Solutii Logistice problemele aparute in fluxul logistic agreat prin procedurile existente.

 • Urmareste respectarea si aplicarea standardelor de calitate Gebrüder Weiss conform procedurilor de lucru in vigoare, atat cele interne, cat si cele stabilite contractual cu clientii.

 • Isi imbunatateste permanent nivelul de cunostinte profesionale.

 • Ofera suport noilor colegi din organizatie cu scopul transferului de cunostinte.

 • Intocmeste rapoartele periodice de productivitate per angajat,si alte rapoarte specifice, la solicitarea superiorul ierarhic sau a departamentelor cu care colaboreaza.

 • Propune , cu aprobarea superiorului ierarhic, angajari, restructurari de personal sau modificari ale sarcinilor si responsabilitatilor personalului subordonat, in functie de prioritatile si volumele existente.

 • Verifica si gestioneaza buna desfasurare a procesului de integrare si preluare a sarcinilor de catre noii angajati.

 • Propune si implementeaza programe de pregatire pentru echipa aflata in subordine.

 • Ofera feedback constant membrilor echipei si urmareste evolutia acestora pe baza sugestiilor de imbunatatire oferite si agreate.

 • Face propuneri de optimizare a proceselor si opereaza modificarile stabilite

  • Interviu online
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra salariale?
  • Ce anume va motiveaza sa aplicati la acest job?