Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Profilul candidatului ideal

• Studii superioare finalizate

• Experienta relevanta in coordonarea activitatilor de logistica

• Experienta relevanta in implementarea unor noi clienti si sau procese

• Experienta relevanta in optimizare costuri/ activitati logistice

• Cunostinte de gestiune a stocurilor

• Cunostinte utilizare Microsoft Office, Excel – nivel avansat

• Cunostinte si experienta relevante in lucrul cu sistemele de gestiune si o buna intelegere a proceselor din depozitul de logistica (utilizare ERP/ TMS/ WMS)
• Limba engleza – nivel avansat

• Abilitati de comunicare, capacitate de lucru in echipa si orientare catre satisfacerea nevoilor clientilor (externi si interni

• Cunostinte de management, abilitati de organizare si planificare

• Rezistenta la stres, nivel ridicat de flexibilitate;

Responsabilitati:

Planificare si Organizare:

ull; Stabileste necesarul resurselor umane si materiale, aferente depozitului pe care le coordoneaza si ia decizii in functie de prioritatile si volumele existente.

ull; Organizeaza activitatea si personalul din subordine in vederea indeplinirii sarcinilor zilnice.

ull; Supervizeaza gradul de acuratete al efectuarii comenzilor/ intrarilor transmise de catre clienti.

ull; Supervizeaza nivelul de acuratete al stocurilor de marfuri, aflate in depozite, prin efectuarea de inventare conform procedurilor agreate cu clientul, prin contract si a obiectivelor stabilite.

ull; Monitorizeaza respectarea proceselor si a procedurilor de lucru specifice depozitelor si clientilor.

ull; Analizeaza constant situatia costurilor si a resurselor alocate in desfasurarea activitatii versus volumele efectuate.

Executie:

ull; Analizeaza cauzele neconformitatilor aparute in cadrul activitatii depozitului si ia masuri corective pentru remedierea sau eliminarea lor

• Semnaleaza catre departamentul Solutii Logistice problemele aparute in fluxul logistic agreat prin procedurile existente.

ull; Urmareste respectarea si aplicarea standardelor de calitate Gebrüder Weiss conform procedurilor de lucru in vigoare, atat cele interne, cat si cele stabilite contractual cu clientii.

ull; Isi imbunatateste permanent nivelul de cunostinte profesionale.

ull; Ofera suport noilor colegi din organizatie cu scopul transferului de cunostinte.

ull; Intocmeste rapoartele periodice de productivitate per angajat,si alte rapoarte specifice, la solicitarea superiorul ierarhic sau a departamentelor cu care colaboreaza.

ull; Propune , cu aprobarea superiorului ierarhic, angajari, restructurari de personal sau modificari ale sarcinilor si responsabilitatilor personalului subordonat, in functie de prioritatile si volumele existente.

ull; Verifica si gestioneaza buna desfasurare a procesului de integrare si preluare a sarcinilor de catre noii angajati.

ull; Propune si implementeaza programe de pregatire pentru echipa aflata in subordine.

ull; Ofera feedback constant membrilor echipei si urmareste evolutia acestora pe baza sugestiilor de imbunatatire oferite si agreate.

ull; Face propuneri de optimizare a proceselor si opereaza modificarile stabilite

  • Interviu online
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra salariale?
  • Ce anume va motiveaza sa aplicati la acest job?