Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Principalele responsabilitati ale postului sunt:

coordoneaza activitatea desfasurata in depozitele de materii prime, materiale de ambalare, materiale diverse si produse finite, a gestionarilor, primitorilor distribuitori si a operatorului introducere, validare si prelucrare date;

propune si concepe procedurile de lucru specifice activitatii depozitelor, propune superiorului direct solutii de optimizare a activitatii asigurand implementarea acestor;

participa la inventariearea anuala a articolelor aflate in depozitele de materii prime, materiale de ambalare, materiale diverse si produse finite;

informeaza in scris seful direct cu privire la cazurile in care se constata urmatoarele: bunurile din gestiune sunt depreciate, degradate sau distruse ori exista pericolul de a ajunge in asemenea situatii; stocurile sunt fara miscare, cu miscare lenta sau foarte lenta;

instruieste lunar gestionarii cu privire la Protectia Muncii, a Sanatatii si Securitatii in Munca precum si referitor la situatii de urgenta, legislatia aparuta si procedurile privitoare la depozit;

verifica evidenta intrarilor/ iesirilor de materii prime/ materialelor de ambalare pe baza documentelor de intrare/ iesire si semnaleaza eventualele neconcordante;

raspunde de asigurarea monitorizarii parametrilor de temperatura si umiditate pentru intreg depozitul;

verifica folosirea corespunzatoare a spatiilor de depozitare conform procedurilor.

Profil ideal:

studii superioare finalizate- chimie, biologie, farmacie, biochimie
cunostiinte operare PC
experienta intr-o pozitie similara
initiativa, spirit de echipa;
atentie si responsabilitate;
meticulozitate, operativitate;
rezistenta la stres, persoana dinamica;

  • Interviu online
  • Care este un salariu minim acceptat pentru aceasta pozitie?
  • Ce tip de produse ati avut in gestiune si cat de multe?
  • Cate persoane ati coordonat la locurile anterioare de munca?