Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

Pitești

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa;
  • Opereaza in stoc miscarile de marfa;
  • Pastreaza documentele justificate legate de stocuri;
  • Efectueaza lunar inventare prin sondaj a stocurilor de marfa;
  • Coordoneaza operatiunile de incarcare/ descarcare a marfii la/ din magazia firmei;
  • Ofera informatii despre stocuri;
  • Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor;
  • Efectueaza transferurile de marfa din stocul central in substocuri si retur;
  • Emite avize de expeditie pentru marfurile care parases firma, in conditiile prevazute de lege;
  • Preda marfa catre client conform documentelor emise;
  • Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii;
  • Pastreaza confidentialitatea informatiilor legate de firma;
  • Adopta permanent un comportament in masura sa promoveze imaginea si interesele firmei;
  • Asigura calitatea raportarilor si a informatiilor;
  • Livreaza marfa catre client in timpul cel mai scurt si in conditii optime;
  • Imbunatateste permanent calitatea pregatirii sale profesionale si de specialitate;
  • Utilizeaza in mod corect echipamentele, consumabilele si alte materiale, mijloacele fixe primate in folosinta in firma;
  • Se implica in vederea solutionarii situatiilor de criza care afecteaza firma;
  • Inregistreaza sistematic si cronologic datele privind stocurile;
  • Transmite catre superiorul ierarhic orice reclamatie privind expeditiile de marfa;
  • Asigura miscarea stocurilor.

Candidatul ideal:

  • Minim 2 ani de experienta in activitati specifice sistemului de logistica, sau o experienta similara;
  • Cunostinte de operare PC;
  • Cunostinte de contabilitate primara;
  • Cunostinte de legislatia stocurilor;
  • Cunostinte de gestiune stocuri;
  • Cunostinte import/ export si vamale;
  • Aptitudini de calcul;
  • Deprinderi de a redacta rapoarte;
  • Capacitate de analiza si sinteza a informatiilor, gandire logica, memorie dezvolatata;
  • Volum ridicat de cunostinte teoretice si practice.