Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Candidatul ideal

Studii tehnice

Limbi straine: Lb. Engleza nivel avansat, Franceza nivel  mediu cel putin;
Experienta intr-o activitate tehnologica specifica, coordonare echipa mentenanta, minimum 5 ani;
Cunostinte in hidraulica, pneumatica, mecanica, electrica
Interpretare desene tehnice
Gandire analitica
Capacitate de sinteza
Spirit de ordine si disciplina
Capacitate de a lua decizii si a-si asuma responsabilitatea
Cunoaste regulile de demarare productie
Cunoaste procedurile si modul de operare
Cunoaste indicatorii de mentenanta
Capacitate de analiza si sinteza ,memorie dezvoltata,
Abilitati de comunicarea ,culegere ,clasificare si interpretare a informatiilor

Descrierea jobului

Raspunde de intretinerea si repararea masinilor,
Propune imbunatatiri ale gamei de mentenanta preventiva primara ,al doilea si al treilea nivel ;
Urmareste indeplinirea activitatilor de mentenanta preventiva de catre tehnicienii de mentenanta in conformitate cu planificarea stabilita ;
Contribuie la reducerea numarului de defecte/rebuturi prin propunerea de masuri de imbunatatire a mentenantei preventive;
Team Management
Participa la analize complexe pentru stabilirea starii de uzura ale echipamentelor
Asigura suportul tehnic in caz de escaladare ;
Asigura transmiterea de informatii tehnice catre intreg colectivul de mentenanta
Participa la proiectele de imbunatatire echipamente ;
Urmăreşte şi propune imbunătăţiri pentru toate procesele departamentului în care este implicat;
Urmareste si participa activ in atingerea obiectivelor departamentului ;
Asigura legatura cu furnizorii de echipamente in cazul defectelor tehnice;