Sef Departament Marketing - BRD Asigurari de Viata

Limbi vorbite

franceză

Adresa/ adresele jobului

București

Limbi straine : Engleza

Responsabilitati principale

  • Managementul departamentului:
    • Determina obiectivele si planul de activitate pentru subalterni in domeniul de aplicare al politicii si principiilor generale ale liniei de business si organizarea proceselor si activitatilor intr-un mod eficient (organizare insemnand planning in conformitate cu necesitati, planuri de continuitate a activitatii) si formalizarea lor intr-un set de intructiuni, proceduri actualizate;
    • Supervizarea calitatii performantei sarcinilor cu privire la costuri, termene limita, urmarirea detectarii si corectarii erorilor si raportarea actiunilor si rezultatelor supravegherii permanente intr-un raport regulat catre ofiterul de conformitate si catre superior;
    • Gestionarea dezvoltarii regulilor interne, instructiunilor si procedurilor;
    • Asigurarea celui de-al doilea nivel de control al activitatilor;
    • Evaluarea performantei subalternilor si furnizarea calificarilor si training-urilor adecvate;
    • Monitorizarea analizei de piata si studiului nevoilor clientilor;
    • Alte responsabilitati in concordanta cu legislatia primara si secundara;
  • Dezvoltare de produs:
    • Coordonarea activitatilor echipei de Marketing Strategic in legatura cu dezvoltarea, imbunatatirea, actualizarea si structurarea gamei de produse si oferte;
    • Coordonarea, implementarea si urmarirea planului de actiune de marketing;
    • Contribuirea la coerenta mix-ului de marketing (produs, pret, promovare, distributie);
  • Marketing operational:
    • Coordonarea activitatilor echipei de Marketing operational in legatura cu implementarea si coordonarea strategiei de marketing operational si strategiei de comunicare;
    • Coordonarea pregatirii informatiilor pentru clienti si potentiali clienti cu privire la activitatea organizatiei, direct sau prin intermediul presei (stiri, comunicate de presa, interviuri);
    • Supervizarea dezvoltarii si managementului Digital/Omnichannel;
  • Buget departament:
    • Definirea bugetului departamentului necesar pentru a intreprinde activitatile;
    • Monitorizare buget;
  • Control Intern si Risc:
    • Securizarea tuturor proceselor operationale;
    • Stabilirea masurilor permanente si periodice si asigurarea respectarii in concordanta cu regulile Grupului cu privire la noi activitati si managementul de proiect.

Cunostinte si experienta:

  • Master in Marketing, Economie sau Administrarea Afacerilor, sau similar;
  • Experienta : minim doi ani in domeniul asigurari si pensii, de preferat + minim 2 ani management de echipa (obligatoriu)
  • Nivel inalt de autonomie, inovatie si proactivitate si cu abilitatea de a lua initiative, de a prioritiza si organiza actiuni ;
  • Cunoastere foarte buna a produselor, serviciilor si pietii asigurarilor si pensiilor ;
  • Cunoasterea pietei mass-media;
  • Experienta in Managementul Proiectelor ;
  • Cunoasterea tehnicilor de piata si analizei de piata ;
  • Abilitatea de a construe si intari cooperarea pe plan local si central ;
  • Expertiza in marketing operational;
  • Pregatire de material si rapoarte;
  • Comunicare si relatii publice;
  • Management Evenimente special;
  • Tehnici de negociere;
  • Diploma de Licenta
  • Cunostinte tehnice: MS Office, editare grafica (Corel, Adobe);
  • Cunoasterea legislatiei relevante;
  • Limbi straine: engleza - nivel avansat;
  • Limba franceza: avantaj.
  • Integrare intr-o echipa tanara si dinamica, accent pe abordare.

Oferta:

  • Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist;
  • Tip de contract: perioada nedeterminata.

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.