Sef departament marfuri alimentare / nealimentare

sef magazin alimentar - comert

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Florești

Candidatul ideal

- Minim studii medii
- Experienta : de preferat, 3-6 luni anterior in comert, insa persoanele fara experienta vor beneficia de instruire la locul de munca;
- Bune abilitati de comunicare si relationare cu ceilalţi angajaţi/furnizori/clienti;
- Abilittati de delegare si coordonare a echipei pe care o are in subordine
- Capacitatetea de solutionare a problemelor in situatii de stres sau sub presiune
- Cunostinte PC : Outlook, Excel, Word;

Descrierea jobului

Obiectiv specific al activitatii: Coordonarea activitatii unei ture de lucru in magazinul in care isi desfasoara activitatea
Responsabilitati specifice:
-Raspunde de inchiderea si deschiderea magazinului conform procedurilor specifice
- Raspunde de organizarea si supervizarea zilnica a echipelor de lucru in cadrul unei ture de care raspunde ( ex: mobilizeaza angajatii pe diferite raioane in vederea desfasurarii optime a activitatii din magazin);
-Raspunde de verificarea permanenta a stocurilor, intocmeste si efectueaza comenzile de marfa
- Raspunde de identificarea situatiilor speciale ( retururi la case, reclamatii), de gestionarea si solutionarea acestora dand dovada de tact si intelegere a situatiei
- Responsabilitati legate de receptia marfii