Detalii loc de munca

Sef departament logistic - Brasov

Raspunde rapid
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
1

Compania: SC SIDE GRUP SRL
Departament: Logistic
Oras: Brasov
Tip Job: Full time
Posturi disponibile: 1
Permis conducere: B

Cerinte:

- Studii medii sau superioare;

- Persoana dinamica, organizata;

- Capacitate de a lucra cu oamenii;

- Cunostinte operare Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);

- Abilitati de comunicare;

- Experientă de minim 2 ani in activitatea de coordonare depozit;

Abilitaţi:
• De planificare si organizare a activitatii;
• Corectitudine;
• Rapiditate, flexibilitate, dexteritate;
• Ordonat, diciplinat;
• Gandire analitica;
• Capacitate de comunicare;
• Capacitate organizatorica,

Responsabilităţi, sarcini:

- Gestionează activitatea depozitului și a personalului din subordine;

- Organizează, urmărește  și verifică activitatea de pregătire și încărcare/descărcare a mărfurilor;

- Urmareste și răspunde de gestiunea depozitului: stocuri, comenzi, intrări, iesiri;

- Realizează inventarierea periodică a stocurilor de produse existente in depozit.

- Răspunde de efectuarea corectă și la timp a receptiilor de marfă;

- Asigură gestiunea stocului de marfă in baza documentelor de intrare/iesire;

- Răspunde de livrarea marfii catre clienti in timpul cel mai scurt si in conditii optime, respectand programele de livrare;

- Răspunde de organizarea logistică eficientă a depozitului;

- Incadrarea costurilor in bugetul stabilit;

- Respectarea procedurilor interne de gestiune;

- Recrutarea si coordonarea echipei de depozit;

- Coordonarea eficientă a fluxului de operatiuni de care este responsabil;

Oferta postului :

- salariu motivant;

- tichete de masa;

- posibilitati de dezvoltare profesionala;

Descrierea companiei:
Side Grup este o companie cu o vechime de peste 15 ani pe piata din Romania, flexibila si dinamica, liderul pietei nationale de curatenie si igiena oferind clientilor sai o gama larga de produse destinate aplicatiilor profesionale de catering, igiena si curatenie, menaj, decor, gastro si party.
Pozitia de direct si exclusiv importator al produselor din portofoliu, ne ofera sansa de a oferi clientilor nostri preturi avantajoase care, coroborate cu serviciile logistice prestate, sa asigure reduceri de costuri in aria serviciilor si materialelor indirect.

Misiunea noastra
Este de a crea valoare pentru clientii nostri prin solutii competitive, servicii excelente si parteneriate de succes.
Produsele din portofoliul Side Grup au un standard inalt de calitate, compania noastra avand ca tinta dezvoltarea continua a calitatii serviciilor oferite.
Certificarea Sistemului de Management al Calitatii SR EN ISO 9001:2015, prin care organizatia noastra s-a angajat in proiectarea, implementarea si imbunatatirea continua a modului de lucru, abordarea prin procese si proceduri.

Portofoliu
- Side Grup Romania ofera o gama de peste 2500 de produse destinate aplicatiilor profesionale de curatenie si igiena, aplicatiilor de horeca si gastro.
- Dezvoltarea continua a portofoliului de produse se bazeaza pe cerintele semnalate din piata de la clientii nostri, cu respectarea si satisfacerea stricta a cerintelor de calitate nationale si internationale impuse.