Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

  • pe baza proiectului, va calcula extrasul de materiale necesar investitiei, atat pe fiecare faza a procesului de executie, cat  si pe total, si-l va compara cu cel al proiectantilor, urmarind sa se incadreze in consumurile normate;
  • intocmeste,   impreuna   cu   sefii   formatiunilor   de   lucru,  necesarul de materiale, utilaje, dispozitive, scule si forta de munca;
  • raspunde de tinerea evidentei: lucrarilor executate, orelor lucrate de personalul din subordine si utilajelor, dispozitivelor si sculelor din dotare;
  • raspunde de primirea lucrarilor si repartizarea lor pe formatiuni de lucru sau pe executanti, de organizarea, impreuna cu sefii formatiunilor/de lucru si a personalului executant, a fiecarui loc de munca;
  • supravegheaza executia lucrarilor pe tot timpul programului de lucru;
  • coordoneaza echipe de muncitori in cadrul societatii sau subcontractori pentru realizarea lucrarilor de constructii pe santierul pe care il conduce;
  • organizeaza si urmareste activitatea in vederea asigurarii calitatii executiei, incadrarii in termenele stabilite, incadrarii consumului de materiale in normele de consum;
  • inainte de inceperea programului, discuta cu formatiile de lucru, pe care le coordoneaza, tehnologia de executie a lucrarilor contractate;
  • explica personalului executant, inainte de inceperea lucrului, tehnologia pe faze, insistand asupra fazelor periculoase si a masurilor specifice de protectie a muncii, prevenire si stingere a incendiilor;
  • raspunde de respectarea programului de lucru;
  • verifica pontajele si urmareste prezenta personalului;
  • intocmeste programul de lucru  pentru saptamana urmatoare;
  • intocmeste raportul de activitate pentru saptamana anterioara;
  • transmite  zilnic, catre Departamentul Resurse Umane,  modificarea personalului din subordine, atat ca numar cat si ca meserii;
  • instruieste sefii formatiunilor de lucru precum si personalul executant privind sarcinile de serviciu ce le revin.

Cerinte:

Studii superioare de specialitate (absolvent Universitatea Tehnica de Constructii);
Experienta de minim 3 ani pe santier;
Cunostinte de operare PC: MS Office;
Limba Engleza constituie un avantaj
Permis de conducere categoria B.