Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

445 - 800 €

Studii de calificare in domeniu;
Experienta de minim 1an in functia de sef de sala;
Cunoasterea pietei de produse alimentare si a particularitatilor acesteia.

Activitati principale:

- Supravegherea salii de mese din punctul de vedere al aspectului, facilitatilor, curateniei si igienei;
- Supravegherea si coordonarea activitatii ospatarilor, barmanilor si picolilor;
- Mentinerea unor relatii bune de munca intre colegii din toate departamentele unitatii;
- Programarea si organizarea evenimentelor festive;
- Solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor si/sau reclamatiilor clientilor.

Sarcini si indatoriri specifice:
- Planificarea si organizarea activitatii restaurantului astfel incat sa fie posibile atragerea de noi clienti fideli si pastrarea celor existenti.

Responsabilitati ale postului:
- Raspunde pentru calitatea serviciilor oferite in restaurant.
- Raspunde pentru calitatea activitatii personalului aflat in subordine.
- Raspunde de solutionarea prompta a solicitarilor si/sau reclamatiilor clientilor.