Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Datorită procesului de creștere și extindere în care se află, Carrion Expedition dorește să angajeze un Șef de coloană auto în București.

Responsabilități:
- Supervizarea selecției și formării conducătorilor auto noi în conformitate cu politica internă stabilită.
- Supravegherea îndeplinirii politicii de resurse umane, a procedurilor și a normelor de lucru stabilite.
- Organizarea și managementul conducătorilor auto în legătură cu perioadele de odihnă, concediile etc.
- Analiza și urmărirea productivității conducătorilor auto: consum de motorină, plata taxelor de drum, respectarea timpilor de conducere și de odihnă, incidente…
- Soluționarea incidentelor.

Cerințe minime:
- Experiență minimă de doi ani în managementul echipelor, supravegherea directă a acestora, contactul personal în activitatea de zi cu zi și soluționarea incidentelor.
- Informatică: Utilizarea pachetului de programe Microsoft Office.
- Căutăm o persoană cu abilități în managementul personalului, organizată, riguroasă și cu o capacitate ridicată de rezolvare a problemelor.

Cerințe dorite:
- Constituie un avantaj cunoștințele teoretice și practice despre state de plată, asigurări sociale, angajări și concedieri, încheierea contractelor etc.
- Experiență în firme de transport rutier național și internațional.
- Cunoștințe despre timpii de conducere și de odihnă ai conducătorilor auto.
- Cunoașterea rutelor de transport internațional.

Beneficii Oferite
- Se oferă loc de muncă stabil într-o firmă care este lider în sectorul său de activitate și care se află în plin proces de creștere și extindere.
- Condiții salariale atractive in funcție de profilul candidatului.