Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov

CERINTE

  • Studii economice finalizate;
  • Experienta de 3 - 5 ani in domeniu;
  • Autorizare CECAR la zi;
  • Cunoştinţe legislative în domeniul contabilităţii, fiscalităţii, controlului financiar;
  • Cunoştinţe operare PC (Microsoft Office) şi operare în programe specifice domeniului financiar contabil;
  • Capacitatea de organizare şi prioritizare a activităţilor cu respectarea termenelor limită;
  • Bune calitati in analiza analitica si sintetica a activitatii profesionale;
  • Capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
  • Cunoasterea unei limbi straine- engleza avansat scris/vorbit OBLIGATORIU

RESPONSABILITATI

  • Coordoneaza, verifica si raspunde de activitatea financiar-contabila a companiei;
  • Inregistreaza si asigura reflectarea in contabilitatea financiara a operatiunilor derulate de societate in conformitate cu reglementarile in vigoare;
  • Se informeaza permanent de legislatia din domeniul financiar-contabil si transmite informatiile necesare subordonatilor, dar si managementului companiei;
  • Intocmeste la timp si în conformitate cu dispozitiile legale, balantele de verificare, situatiile lunare, trimestriale; semestriale si anuale (declaratii catre ANAF);
  • Intocmeste situatiile financiare si se asigura de permanenta respectare a legislatiei fiscale-contabile;
  • Intocmeste si verifica balanta, bilantul anual, inventarul societatii;
  • Asigura platile la termen a sumelor care intra in responsabilitatea firmei fata de bugetul de stat, fata de terti, conform prioritatilor stabilite de conducerea companiei;
  • Se informeaza si isi insuseste orice modificare legislative aparuta;
  • Informeaza conducerea societatii de modificarile legislative;
  • Asigura operatiunile de reconciliere operational/contabilitate;
  • Reprezinta compania în relatia cu organele de control aferente postului;
  • Evidenta contabila a conturilor de furnizori si client;
  • Verifica evidenta stocurilor si controlul gestiunilor cu amanuntul;
  • Realizarea analizelor economice-financiare/ alte rapoarte catre managmentul companiei;
  • Deplasari la institutiile statului: ANAF, ITM, etc.;
  • Indosariere si arhivare documentele;
  • Inregistrarea documentelor financiar contabile;
  • Deplasari la institutiile statului: ANAF, ITM, etc.

Oferim:

  • Mediu de lucru placut
  • Pachet salarial atractiv
  • Prime sarbatori
  • Posibilitatea dezoltarii profesionale