Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/adresele jobului

Postul vacant se afla la punctul de lucru din localitatea Onesti, jud. Bacau

Responsabilitati:

  • Raspunde de organizarea, coordonarea si conducerea activitatii coloanei auto pentru asigurarea starii de oportunitate tehnica a bazei/zonei
  • Raspunde de elaborarea planului anual/periodic de intretinere tehnica, reprezentand operatiunile de revizii tehnice, reparatii preventive, reinnoire valabilitati, inspectii tehnice periodice pentru autovehicule/utilaje si echipamente, subansamble si componente de control (ex: tahografe, aparate GPS, statii radio), pe care il prezinta spre aprobare sefilor directi si urmareste executarea acestuia conform planificarii, fara a afecta procesul de productie
  • Raspunde de organizarea si controlul activitatii personalului din subordine, pentru realizarea sarcinilor de transport in care sunt utilizate autovehicule/utilaje, in conditii de buna calitate si siguranta
  • Raspunde de coordonarea si instruirea conducatorilor auto/utilaje si a personalului tehnic din subordine
  • Monitorizeaza consumurile de carburanti
  • Raspunde de asigurarea necesarului de conducatori auto, autospeciale, autocontainere si transport auxiliar de personal in functie de solicitarile directiilor societatii (operationala in special), printr-o organizare si repartizare judicioasa a acestor resurse

Cerinte:

  • Studii medii/superioare tehnice de specialitate - autovehicule rutiere
  • Minim 2 ani experienta intr-o pozitie similara (gestionare parc auto, domeniul transporturilor rutiere de marfuri)
  • Permis de conducere categoria B
  • Operare PC – nivel avansat
  • Cunostinte solide despre autovehicule grele >3,5 To – exploatare si mentenanta preventiva
  • Cunostinte de legislatie in domeniul transporturilor
  • Atestat manager transport - constituie avantaj
  • Abilitati foarte bune de coordonare
  • Abilitati de organizare si planificare a activitatii
  • Orientare catre rezultate
  • Persoana energica, proactiva si cu disponibilitate la deplasari

Despre companie:

Prin aplicarea CV-ului dumneavoastra la acest job, sunteti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfasurarea procesului de recrutare.
Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, data fiind stabilita de comun acord cu acestia.
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.