Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Galați

Se recruteaza si din

Brăila

Societate comerciala cu capital integral strain angajeaza pe perioada nedeterminata Sef Birou Import - Export (conform incadrarii COR).

CERINTELE POSTULUI :

a) diploma universitara de absolvire, profil tehnic sau economic;

b) cunoasterea conditiilor Incoterms si a operatiunilor specifice de comert exterior;

c) minim 2 ani experienta de lucru in functii similare sau asociate;

d) abilitati de lucru la calculator - utilizator experimentat de PC:

  • pachet Microsoft Office - Excel, Word, Outlook;
  • comunicare de afaceri prin e-mail si navigare pe Internet;
  • experienta in utilizarea unor sisteme ERP constituie un avantaj;

e) cunostinte de limbi straine:

  • engleza – fluent, scris si vorbit;
  • cunoasterea altor limbi straine reprezinta un avantaj;

f) alte cerinte: constiinciozitate, seriozitate, atentie si meticulozitate, exigenta si rigurozitate in realizarea sarcinilor.

RESPONSABILITATI SPECIFICE PRINCIPALE:

  1. Asigurarea legaturii operative cu autoritatile vamale si cu intermediarii desemnati de societate (comisionari), pentru efectuarea formalitatilor de import si export;
  2. Efectuarea de inregistrari primare si pregatirea documentelor corespunzatoare pentru intrarea/iesirea marfurilor in/din stoc, prin intermediul programelor informatice implementate;
  3. Desfasurarea activitatilor curente si comunicarea in relatiile cu partenerii societatii (clienti, furnizori, prestatori de servicii), care au legatura cu atributiile specifice postului;
  4. Elaborarea de documente si statistici aferente operatiunilor executate;
  5. Aplicarea procedurilor specifice conform Sistemului de Management al Calitatii implementat;
  6. Alte cerinte aplicabile, pe baza dispozitiilor primite de la conducerea societatii.

SE OFERA:

  • contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • program fix de 40 ore pe saptamana;
  • pachet salarial atractiv (peste media pietei zonale), plus bonuri de masa;
  • mediu de lucru placut, intr-o companie dinamica.