Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Bacău

Se recruteaza si din

Bacău

CANDIDATUL IDEAL:

Cerinte
- Studii superioare tehnice,specializarea autovehicule rutiere- facultatea de Mecanica (de preferat);
- Experienta de minim 3 ani in domeniu;
- Carnet de conducere:categoria B;
- Cunostinte operare PC;
- Aptitudini de leader, cu capacitate de asimilare a cunostintelor noi, motivat de munca bine facuta;

- Putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
- Abilitati de lucru in echipa;
- Corectitudine , flexibilitate;

- Preocupare pentru ridicarea nivelului profesional individual;

- Punctual, organizat;
- Capacitate inalta de coordonare si organizare a atelierului;
- Capacitate de comunicare, negociere si consiliere;
- Responsabilitate, seriozitate;
- Spirit de observatie, ordine si disciplina;

- Experienta in relatiile cu clientii si furnizorii, abilitatea de a stabili si mentine relatii bune cu acestia;

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

-organizarea si coordonarea intregului proces de elaborare si aplicare a celor mai bune solutii tehnice si economice pentru lucrarile de reparatii auto efectuate in cadrul atelierului;

-organizarea activitatii de intretinere si reparare a utilajelor si instalatiilor din dotarea atelierului;

-coordonarea si asigurarea intregului proces de prestari servicii in conformitate cu programul si standardele de calitate ale firmei.

- Urmareste devizele pana in faza finala a facturarii (piese, manopera etc.);

- Proceseaza garantiile, vanzarile de piese, inchide comenzi;

- Mentine legatura cu clientii service-ului;

- Programeaza clientii pentru reparatii.

- Organizeaza lucrarile si raspunde de realizarea acestora la termen si la un nivel de calitate corespunzator;
- Supervizeaza activitatile din atelierul de mecanica si normeaza munca pentru fiecare subordonat in parte, in functie de lucrari si de termenele de predare;
- Asigura desfasurarea activitatii in conformitate cu prevederile legale;
- Propune spre angajare, motiveaza si evalueaza activitatea echipei;
- Intocmeste devizele de lucrari;
- Administreaza si rentabilizeaza activitatea atelierului de mecanica;
- Verifica si avizeaza toate documentele pe care le transmite sefului ierarhic;
- Verifica si este responsabil de calitatea lucrarilor efectuate atat pe timpul reparatiei cat si la predarea autovehiculului catre client;
- Ponteaza activitatea fiecarei persoane aflate in subordine;
- Colaboreaza cu toate departamentele cu care relationeaza (Receptie, Achizitie Piese, Devizare,Facturare )
- Monitorizeaza materialele utilizate de catre personalul aflat in subordine, in vederea folosirii responsabile a acestora

- Familiarizat cu echipamentele si tehnologiile noi folosite in domeniu;
- Cunoasterea timpilor de executie si a materialelor utilizate necesare fiecarei lucrari in parte;
- Monitorizarea activitatii angajatilor departamentelor aflate in subordine;
- Respecta si aplica procedurile de lucru si regulamentul intern;
- Coordoneaza activitatea departamentului receptie clienti;
- Efectueaza controlul final al reparatiilor;
- Intocmeste raportari, analize ale activitatii atelierului si propune solutii de optimizare a activitatii din punct de vedere a calitatii si eficientei;
- Propune si realizeaza planul de instruire/ scolarizare al personalului aflat in subordine.

Beneficii Oferite
-pachet salarial motivant
-posibilitati de promovare
-conditii de lucru la standarde ridicate.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Concesionar autorizat Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo si Jeep

Service auto multimarca

Cu o experienta de peste 26 ani in domeniul auto si un personal tehnic calificat, MIHOC AutoSanRemo ofera urmatoarele servicii:
-Vanzari auto noi si rulate: cash, rate, leasing;

-Service autorizat garantie si post garantie;
-Reparatii tinichigerie si vopsitorie;
-Tractari si depanari nonstop;
-Comenzi piese schimb

Multa lume intra in contact cu noi.
In mod evident, oamenii vin la noi cu asteptari, curiozitate, chiar cu griji si pleaca de aici multumiti.
Inca de la inceput ne-am concentrat asupra calitatii serviciilor si ne-am straduit sa realizam un climat de incredere si de ce nu, sa devenim cei mai buni.
In mare parte am reusit !
Dar asta este doar ce se vede, pentru ca in spate suntem noi, oamenii de la MIHOC AUTOSANREMO (dealer autorizat FIAT, JEEP, ALFA ROMEO) profesionisti, dinamici, entuziasti.
Daca apreciezi munca in echipa si iti doresti sa te dezvolti intr-un mediu de afaceri provocator, care sa te reprezinte, trimite CV-ul tau.