Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Candidatul ideal

- Abilitati excelente de comunicare;
- Cunostinte de operare PC (Office, Outlook);
- Obiectivitate in aprecierea problemelor, in analiza situatiilor specifice activitatii pe care o desfasoara;
- Atitudine proactiva, civilizata si obiectiva in relatiile cu superiorii si colegii;
- Abilitati organizatorice bine dezvoltate;
- Flexibilitate, dinamism (mobilizare/actionare rapida), spirit de echipa;

Descrierea jobului

- Analizeaza sistemul de securitate existent si face propuneri in consecinta pentru cresterea nivelului de securitate asigurat (politica firmei, concept, conditii, relatii, responsabilitati);
- Verifica eficienta aplicarii procedurilor existente, propune amendamente si procedure noi in functie de necesitati;
- Stabileste pe baza de criterii agreate identificarea legala si practica a personalului societatii si a colaboratorilor;
- Urmareste respectarea regulilor de acces in perimetre interne destinate;
verifica conformitatea activitatilor sefilor nemijlociti fata de angajati corespunzator responsabilitatilor de securitate;
- Intreprinde actiuni preventive referitoare la:
Protectia informatiilor clasificate
Limitarea comunicatiilor neconforme
Constientizarea angajatilor asupra responsabilitatilor fiecaruia
- Aplicarea procedurilor agreate;
- Centralizeaza reglementarile de securitate aplicabile tuturor angajatilor propunand un Regulament Intern specific securitatii societatii;
- Urmareste functionarea in parametrii a echipamentelor specific de supraveghere si protectie. Ia masuri in consecinta prin colaborare directa cu responsabilii de departamente sau zone afectate;
- Sistematizeaza datele aferente securitatii societatii in informari periodice scrise inaintate nemijlocit Site Managerului; -Argumenteaza cu informatii verificate atat continutul sintezei cat si propunerile in consecinta pentru preventie;
- In situatii ce afecteaza securitatea: critice, insurmontabile sau cu consecinte immediate sis au evident negative, dispune masuri de minimizare/ evitare efecte asumandu-si responsabilitatea in consecinte. El va informa imediat Site Managerul despre situatie si masurile luate;
- Colaboreaza nemijlocit cu persoanele responsabile cu securitatea ale entitatilor prezente in perimetru, continuu sau temporar. Informeaza imediat cu privire la incalcarea nivelului minim de securitate agreat, vine cu solutii si propuneri catre conducerea companiei. Pune in practica decizia managementului;
- Sa aiba cunostinte de legislatie in domeniu si sa si le imbunatateasca/actualizeze continuu;
- Raspunde de elaborarea si aplicarea Planului de Paza al societatii;
- Propune solutii de imbunatatire a sigurantei si securitatii in incinta Beneficiarului
sa participe la sedintele de pregatire si instruire organizate de Beneficiar ori de alte societati de specialitate la cererea;
-Beneficiarului, in colaborare cu organele/autoritatile competente;
- Sa Efectueze investigatii in incinta societatii dar si in afara ei in limitele legii si intr-o cat mai mare masura in mod discret;
- Efectueaza controale ale activitatii angajatilor Essers, controale si supracontroale a autoturismelor, utilitarelor, camioanelor, persoanelor care intra si ies din incinta societatii;
- Vegheaza la respectarea Regulamentului Intern de catre angajati ai Beneficiarului dar si de catre vizitatori;
- Verifica activitatea paznicilor care efectueaza paza societatii pe care o si supervizeaza si face rapoarte despre activitatea desfasurata de acestia. La angajarea unui nou paznic, societatea colaboratoare care ofera serviciile de paza va face dovada catre managerul de securitate, a faptului ca noul paznic detine cazier curat,respectiv recomandarile pozitive;
- Efectueaza controale pe timp de noapte cu privire la paza si securitatea in firma urmand ca aceasta activitate sa se faca aleatoriu dar in mod organizat la fiecare solicitare a Beneficiarului;
- Face propuneri vis-a-vis de masurile ce se impun in vederea imbunatatirii activitatii ori in vederea solutionarii problemelor identificate;
- La solicitarea Beneficiarului, colaboreaza cu institutiile statului pe linie de paza, protectie si securitate (Politie, Parchet, Pompieri, etc);
- Sa efectueze deplasari, atat in tara cat si in strainatate, la solicitarea Beneficiarului in vederea solutionarii problemelor ce tin de paza si securitatea bunurilor societatii;

Beneficii

- Pachet salarial motivant;
- Tichete de masa;
- Transport asigurat;
- Asigurare medicala privata;

Descrierea companiei

Furnizorul de servicii în domeniul logistic, „H. Essers”, oferă soluţii personalizate şi integrate de transport şi logistică în întreaga Europă.

Compania „H. Essers” a fost înfiinţată în anul 1928 de către Henri Essers. Între timp, aceasta a devenit unul din liderii europeni în domeniul societăţilor de transport şi logistică care activează în sectorul chimic, farmaceutic / asistenţă medicală, precum şi în cel al bunurilor de înaltă calitate. În ultimii 10 ani, societatea de transport a cunoscut o dezvoltare puternică, datorită creşterii autonome şi a unor achiziţii strategice. În anul 2017 a înregistrat o cifră de afaceri de 646 milioane euro.

oferă soluții rapide, eficiente și de înaltă calitate din 71 de puncte strategice situate în 17 țări, pentru orice solicitare de transport paneuropean, de la 1 kg până la capacitate maximă.

Serviciile noastre includ:

-transporturi în regim de grupaj, de camion parțial încărcat (LTL) și de camion complet (FTL) -transport cu temperatură controlată -transport de mărfuri periculoase (ADR) -transport de containere -transport în condiții de maximă siguranță -transport aerian