Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Ploiești; Tăriceni

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

400 €

Biroul Notarial DINU ofera servicii juridice notariale si este recunoscut pentru solutii juridice in probleme juridice complexe in domenii de practica precum succesuni sau contracte civile.

Angajeaza si extinde echipa de colaboratori interni.

2 posturi disponibile:

1. Secretar notarial / office manager:

Cautam o persoana ce detine solide cunostinte juridice si administrative, foarte serioasa, riguroasa si cu abilitati bune de comunicare. Ne vor convinge etica, profesionalismul si integritatea.

Responsabilitati principale:

- coordoneaza fluxul de activitate al biroului: preia si gestioneaza relatia cu clientii, inregistreaza actele notariale / gestioneaza arhiva biroului.

- preia si gestioneaza corespondenta: telefonic, email, curier rapid, posta.

-  solicita documente si verifica documentatia primita, acorda informatii generale clientilor, stabileste programari consultatii/acte notariale.

-  asigura comunicarea cu autoritatile implicate in procedurile biroului (cartea funciara, organele fiscale, primarii, banci); tine evidente ale stadiului documentatiilor, urmareste cererilor si dosarele la Oficiile de Carte Funciara;

- activitati de contabilitate primara: emite documente de incasare plati clienti: chitante, bonuri fiscal, facturi, intocmeste registrul de incasari si plati,

2. redactor acte / secretariat operativ / redactare acte notariale:

Cautam o persoana cu bune abilitati de tehnoredactare, redactare documente sau dactilografiere. O persoana comunicativa, dar mai ales metodica si ordonata, cu capacitate de a-si organiza bine timpul si sarcinile. Ne vor convinge seriozitatea si responsabilitatea, capacitatea de a prelua si executa sarcinile rapid si cu precizie.

- preia cererile si documentatiile de la clienti si verifica documentele primite. Comunica cu clientii si solicita acte suplimentare.

- redacteaza documente notariale urgente: procuri, declaratii notariale.

- redacteaza documente cu un grad ridicat de complexitatea: contracte de vanzare si altele asementea.

- inregistreaza documentele in registrele notariale si arhivarea acestora conform normelor.

Cerinte minime:

- bune cunostinte de calculator si internet;

- cunostinte avansate MS OFFICE, EXCEL si toata suita

- cunostinte minime baze de date

  • Interviu online
  • De ce vrei sa fii parte din biroul notarial si cum ai descrie calitatile tale ca persoana?