Acest job nu mai este activ.

Secretara / Asistent Manager - Mobile Apps - IT

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București; 2 Strada Fetești, București

Candidatul ideal

  • Limba engleza - nivel avansat (scris); Te rugam sa nu aplici daca nu te incadrezi!
  • Cunostiinte solide in a utiliza un calculator rapid, eficient, organizat; (hotkeys, shortcuts, Google wizard);
  • Persoana analitica, organizata;
  • Deschis la a invata lucruri noi cu o atitudine pozitiva;
  • Persoana 'sharp', 'dezghetata', care doreste sa creasca din toate punctele de vedere;

Descrierea jobului

Firma dezvolta aplicatii Android si iOS. Jobul presupune ajutarea directorului companiei si a intregii echipe cu rezolvarea diverselor probleme ce apar in fiecare zi. Postul este entry level si are ca scop acomodarea persoanei cu firma si portofoliul de aplicatii.

Se pot obtine mariri de salariu intr-o perioada scurta ocupand acelasi post sau, in functie de dorinta si calitatile individului, se poate avansa catre alte posturi: Product Manager, Marketing Expert, Tester, Designer, Developer.

Exemple de task-uri:

  • raspuns la mailuri de suport in engleza;
  • testarea unor aplicatii noi pe mai multe mobile;
  • facut screenshots la toate aplicatiile (Android si iOS) competitoare;
  • postat pe conturile de social media;
  • lucrat in Wordpress pentru updatarea site-urilor firmei;
  • multe altele.

Acestea sunt doar cateva exemple. In mod constant apar alte nevoie. Toate lucrurile noi vor fi explicate in detaliu. O persoana atenta, cu Engleza foarte buna, cunostiinte PC excelente si care stie cum sa foloseasca Google se va descurca fara probleme.

Nu cautam o persoana 'buna la toate', care sa se descurce mediocru. Avem nevoie de persoane inteligente care vor sa se implice intr-un domeniu care creste de la luna la luna.

Avantaje:

  • posibilitatea de a avansa si a ocupa un alt post in cadrul firmei, in functie de abilitati si preferinte;
  • 21 de zile platite pe an, plus multe altele in perioada sarbatorilor;
  • abonament de sanatate Regina Maria corporate;
  • colectiv tanar, atmosfera relaxata, se incurajeaza pauzele si dialogul;
  • bonusuri si mariri in functie de nivelul de implicare;
  • program de ~ 30-35 de ore pe saptamana;
  • se pune mare accent pe dezvoltarea cunostiintelor: acces nelimitat la libaria Kindle, , Audible (audiobooks).
  • salariul de inceput este in zonalei, dar daca meriti mai mult, nu e nici o problema.

Descrierea companiei

Se lucreaza la sediul firmei, in sectorul 3, aproape de metrou. Programul incepe de la 10:00, se termina la 17:30, pauza de masa inclusa, de Luni pana Vineri. Se poate veni mai devreme / mai tarziu / recupera eventuale intarzieri.

  • Interviu online
  • How's your English? Anything you want to add?