Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

800 - 1000 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Cabinet de avocat angajeaza secretar/secretara.

SE CAUTĂ:
persoană responsabilă, organizată, serioasă, punctuală, cu spirit de echipă;
cunostinte bune de operare PC.
cunoaștere a limbii române, scris și vorbit, claritate și coerență în exprimarearisă și orală.

RESPONSABILITĂȚI:
Primește/trimite, înregistrează, scanează, arhivează și, după caz, distribuie corespondența postală/electronică;
Primește/transmite apeluri telefonice;
Preia si directioneaza apelurile telefonice si transmite mesaje complete si corecte;
Raspunde la solicitari generale venite din partea clientilor si colaboratorilor;
Printeaza, fotocopiaza, îndosariaza, arhiveaza documente si corespondenta relevante (posta, e-mail, fax);
Ajuta la completarea formularelor si a cererilor catre autoritati, precum si la depunerea documentelor la acestea;
Ține agenda de lucru;
Primește clienții și asigură activitatea de protocol;
Ține evidența registrelor de intrare/ieșire a documentelor;
Tehnoredactare acte;
Păstrează contactul cu colaboratorii și instituțiile publice;
Îndeplinește orice alte lucrări de secretariat;
Raspunde de pastrarea confidentialitatii asupra datelor si informatiilor la care are acces;

CERINTE:

• Cunoasterea programelor din pachetul MS Office;
• Capacitate de concentrare, autocontrol, viteza de executie si reactie;
• Atentie, minutiozitate, promptitudine, proactivitate, entuziasm;
• Capacitate de a respecta cerintele si termenele de predare a lucrarilor;
• Spirit de organizare si capacitate de prioritizare si planificare;
• Capacitate de a lucra atât în echipa cât si pe cont propriu;
• Abilitati de comunicare si relationare atât cu colegii cât si cu clientii externi;

CE OFERIM?

• Oportunitate de construire a unei cariere;
• Dobândirea de cunostinte si acumularea de experienta;
• Pachet salarial atractiv.