Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

400 - 450 €

Descrierea postului:

-Efectueaza operatiunile bancare (plati furnizori, ordine de plata etc) si intocmeste setul de documente pentru platile electronice, licitatii si ridicarile de numerar in lei si valuta
-Efectuează toate încasările şi plăţile în numerar
-Inscrie in registre operatiunile efectuate (ordine de plata, emitere facturi, evidenta incasari)
-Verifica incasarile, provenienta si distribuirea acestora
-Tine legatura cu bancile, clientii si furnizorii interni, in ceea ce priveste atributiile ce-i revin
-Intocmeste zilnic situatia soldului bancar si a disponibilului propriu al firmei
-Indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor
-Colaboreaza cu colegii din departamentul contabilitate la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile, precum si la salvarea datelor informatice
-Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica

Cerinţe:

-Abilităţi de comunicare, organizare şi gestionare a timpului;
-Atenţie la detalii;
-Capacitate de asimilare rapidă a informaţiilor;
-Orientare către rezultat;
-Spirit de echipă;
-Cunoştinte operare PC (Word, Excel,);
-Studii superioare, finalizate sau ȋn curs.