Acest job nu mai este activ.

Adresa/ adresele jobului

20 Bulevardul Libertății, Pitești

Se recruteaza si din

Pitești

Candidatul ideal

Experienta anterioara de minim 1 an intr-un birou notarial este obligatorie;
- O buna cunoastere a ceea ce inseamna activitatea notariala, a actelor ce se indeplinesc si a formalitatilor prealabile si ulterioare incheierii actului;
- O buna viteza de tehnoredactare;
- Amabilitatea cu clientii, comunicativitatea, deschiderea catre acestia si problemele lor, rabdarea, atentia la detalii, capacitatea de organizare, adaptabilitatea sunt esentiale
- Capacitatea de a-si stabili prioritati si de a-si organiza munca intr-un mod efficient
- Responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate

Descrierea jobului

Realizarea documentatiilor necesare intocmirii actelor cu caracter notarial
Conceperea si tehnoredactarea proiectelor documentelor cu caracter notarial (contracte, declaratii, procuri, certificate de mostenitor) cu viteza si acuratete in tehnoredactare, capacitate de concentrare si atentie la toate detaliile actului (continut, forma, font)
Operare cu toate instrumentele Word, Excel, Outlook
Inregistrarea si verificarea registrelor notariale tinute de Infonot
Verificarea si inscrierea actelor notariale in registrele nationale.
Arhivare documente
Activitati de secretariat (corespondenta cu diferite institutii si clienti in vederea finalizarii unui act notarial/proceduri notariale).