Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Postul este situat in cadrul Departamentului Vanzari - Infrastructura si Constructii si are drept scop elaborarea si organizarea documentatiei specifice conform caietelor de sarcini primite de la beneficiar, in colaborare cu managerul de zona.

Principalele responsabilitati:

• Acordarea suportului in cadrul departamentului de vanzari cu privire la ofertele si documentatiile tehnice pentru echipamentele medicale ce fac parte din portofoliul companiei;
• Elaborarea documentatiei pentru participarea la licitatii, conform caietelor de sarcini primite de la beneficiar, in colaborare cu managerul de zona;

• Intocmirea devizelor pentru lucrarile de instalatii;
• Realizarea ofertelor pe baza informatiilor primite de la managerul diviziei;
• Urmarirea etapelor de desfasurare a contractelor specifice diviziei;
• Mentinerea permanenta a relatiei cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora;
• Actualizarea periodica a bazei de date specifice departamentului vanzari cu informatiile primite de la clienti;
• Documentarea permanenta asupra caracteristicilor tehnice si economice ale produselor din portofoliul firmei (atat a celor existente cat si a celor nou lansate).

Cerinte:

- studii superioare in domeniul tehnic (de preferat constructii, instalatii);
- constituie un avantaj experienta in domeniul medical;
- cunostinte de operare PC (Excel, Word, PowerPoint);
- cunoasterea limbii engleze;
- capacitate foarte buna de comunicare si relationare;
- capacitate de organizare a timpului, atributiilor si locului de munca;
- capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
- orientarea catre clienti si rezultate;
- atentie la detalii;
- responsabilitate, corectitudine si seriozitate;
- proactivitate.

Oferta:

salariu motivant;
mediu de lucru atractiv;
lucrul intr-o echipa dinamica, motivata.