Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Brașov; Sibiu

Detaliile companiei:

World of Hand Tools SRL este subsidiara a unui holding international cu o cifra de afaceri de peste 500 mil. de dolari, cu peste 4000 de angajati si 19 ani de experienta in comertul cu scule de mana si unelte electrice, produse pentru gradinarit si produse pentru uz caznic. Printr-o retea logistica de depozite, holdingul acopera integral teritoriile a Rusiei, Ucrainei, Kazahstanului, Bulgariei, Poloniei, Braziliei si Romaniei.
Aplicam o politica comerciala activa, destinata crearii unei baze comerciale de clienti activi. Pentru indeplinirea planului strategic pentru dezvoltarea activitatii comerciale in Romania cautam un coleg pentru postul de “AGENT VANZARI”

Mai multe informatii pe site-ul firmei :

Candidatul Ideal:

- Studii medii absolvite;
- Experienta in vanzari, de preferat in domeniul sculelor de mana si/sau produse similare, dar si FMCG.
- Rezistenta la stres si lucru sub presiune, bun negociator, bun vanzator;
- Persoana cu initiativa si orientate catre rezultat;
- Cunostinte tehnice – cunoasterea sculelor si uneltelor de mana si a materialelor de constructii;
- Cunostiinte de operare PC: MS Office - Excel, Word, Internet;
- Abilitati de lucru individual si in echipa, gandire analitica, aptitudini de prezentare, convingere si negociere cu partenerii, loialitate si amabilitate.
- Permis de conducere categoria B, fara cazier rutier;
- Cazier judiciar curat;
Constituie avantaj cunoasterea pietei de profil si a principalilor jucatori din piata.

Responsabilitati si beneficii:

- Vanzari directe de scule de mana catre clientii companiei: depozite si magazine pentru materiale de construcții, magazine pentru piese auto si companii de distributie;
- Punerea in aplicare a politicii comerciale globale a companiei pentru impunerea si imbunatatirea prezentei produselor pe piata in zona alocata;
- Intocmirea de rapoarte periodice privind activitatea desfasurata.

Compania ofera:

- Masina de serviciu;
- Telefon mobil de serviciu, tableta, conexiune internet;
- Job dinamic si atractiv;
- Schema motivanta de remunerare: fix 2000 lei net plus bonusuri ;
- Contract de munca legal;
- Mediu de lucru placut.

Asteptam CV in limba romana si limba engleza cu poza recenta.
CV-urile vor fi studiate in deplina confidentialitate.
CV-urile candidatilor ce nu corespund la cerintele mentionate nu vor fi luate in considerare.
Ne rezervam dreptul sa contactam numai candidatii selectati pe baza CV- urilor trimise.

  • Interviu online
  • Sunteti angajat/a in momentul de fata?
  • Spuneti-ne de ce ar trebui sa va alegem pe dumneavoastra.