Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov; Reșița

Pentru clientul nostru, o companie multinationala din FMCG, cautam o persoana energica si entuziasmata, dornica isi dezvolte cariera intr-un mediu dinamic si profesionist.

Responsabilitati:

  • Indeplinirea standardelor de executie in toate locatiile IKA;
  • Mentinerea si imbunatatirea prezentei si vizibilitatii produselor in conformitate cu standardele companiei;
  • Formarea si dezvoltarea relatiilor cu clientii din teritoriul alocat;
  • Colaborarea eficienta cu echipele de agenti ale companiilor de distributie;
  • Generarea proactiva de proiecte locale de merchandising alaturi de clienti sau colaboratori;
  • Inregistrarea si raportarea rezultatelor zilnice;
  • Monitorizarea concurentei;
  • Realizarea  planului de vanzari (calitativ si cantitativ);
  • Implicarea activa in propria dezvoltare si in dezvoltarea profesionala a celorlalti (colegi, colaboratori).

Cerinte:

  • Experienta in vanzari in domeniul bunurilor de larg consum (FMCG);
  • Minim un an experienta in vanzari in canalul Modern Trade;
  • Studii universitare finalizate;
  • Cunostintele elementare de limba engleza pot reprezenta un avantaj;
  • Persoana cu abilitati foarte bune de comunicare, empatica, cu spirit autodidact si capacitate demonstrabila de invatare rapida;
  • Persoana orientata catre rezultate si foarte organizata;
  • Persoana proactiva, in cautare permanenta de solutii tehnice sau de colaborare adaptate situatiilor intalnite;
  • Carnet de conducere categoria B (obligatoriu);