Detalii loc de munca

Sales manager hotel

Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Engleză - Avansat , Română - Avansat
Adresa
Posturi disponibile
1

Lant Hotelier nou, cautam persoana dinamica cu experienta in vanzari pentru functia de Manager Vanzari si sa se alature echipei noastre si care isi doreste dezvoltarea carierei in Hotelarie.

CANDIDATUL IDEAL:

Dorim sa primim aplicatia ta daca:

Ai o experienta dovedita in marketing - vanzari, domeniul hotelier, de 2-3 ani.
Detii bune cunostinte de operare PC (Microsoft Office, Internet)
Vorbesti fluent engleza
Ai cunostinte solide si actuale despre industria ospitalitatii si piata locala.
Ai bune abilitati de comunicare si prezentare
Esti un bun negociator si ai abilitati de up-selling
Esti proactiv(a), perseverent(a), capabil(a) sa gasesti solutii, creativ(a), cu initiativă, spontan(a), energic(a),
Esti capabil(a) sa te adaptezi rapid, ai charisma, simţul umorului, disponibilitatea si capacitatea de a aborda persoane necunoscute
Ai domiciliul stabil in Bucuresti

RESPONSABILITATI:

Formularea si dezvoltarea startegiei de marketing si vanzari a companiei pentru serviciile/produsele hoteliere
Prospectarea pietii, identificarea unor noi oportunitati de vanzare si a clientilor noi.
Identificarea si implementarea unor masuri eficiente de crestere a veniturilor
Formularea, dezvoltarea si implementarea campaniilor de promotii si publicitate
Dezvoltarea si mentinerea categoriilor de produse, conceperea unor oferte atractive
Participarea la actiunile de promovare organizate pe plan local, national si international conform programului de vanzari
Gestionarea si imbunatatirea portofoliului de clienti, prin vizite la acestia si promovarea/prezentarea in cadrul intalnirilor a serviciilor/produselor hoteliere
Negocierea, incheierea si urmarirea contractelor de colaborare cu clientii hotelului
Stabilirea unor parteneriate strategice cu clientii si evaluarea gradului lor de satisfactie
Indeplinirea targetului stabilit prin politica tarifara
Gestionarea platformelor de vanzare online
Realizarea analizelor si rapoartelor periodice de activitate/vanzari.