Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș; Brașov; Constanța; Ploiești; Pitești; Brăila; Arad; Galați; Slobozia; Călărași

Doriti sa va alaturati comunitatii de vanzari a Clubului Yves Rocher?

Cautam Sales Manager Clubul Yves Rocher in urmatoarele locatii: Bucuresti, Mures, Cluj Napoca

Descrierea firmei

 Compania Yves Rocher, parte a Grupului Rocher, o intreprindere familiala infiintata în anul 1959 în Franța, este una dintre cele mai cunoscute marci de cosmetica la nivel mondial, fiind prezenta in 90 de țări din intreaga lume si avand peste 40 de milioane de clienti.

 Yves Rocher este marca de cosmetice numarul 1 in Franta. Compania este unica la nivel global prin modul in care promoveaza respectul fata de frumusetea femeilor si fata de natura.

 In România, Marca Yves Rocher este prezentă începând cu anul 1998 si se remarca printr-o crestere constanta a activitatilor sale.

De ce sa colaborati cu noi ?

 Ca membru activ al comunitatii noastre de vanzari veti avea oportunitatea de a dezvolta o experienta relevanta si veti fi incurajat in a lua initiativa si a contribui la dezvoltarea unui model de business responsabil si sustenabil.

 Rol si responsabilitati

  • Conduce si dezvolta comunitatea de vanzari Yves Rocher in zona alocata;
  • Recruteaza membrii echipei de vanzari si asigura managementul acesteia in cadrul zonei sale;
  • Implementeaza strategia nationala de marketing si vanzari a companiei la nivel local;
  • Organizeaza evenimente de brand la nivel local;
  • Colecteaza informatii, propune masuri si realizeaza rapoarte privind procesul de vanzare din zona sa de activitate;
  • Asigura instruirea, coaching-ul si motivarea echipei;
  • Atinge obiectivele de vanzari si asigura cresterea continua a vanzarilor prin utilizarea tuturor instrumentelor necesare in acest sens.

 Abilitati si competente

  • Abilitatea de a construi echipa;
  • Abilitatea de comunicare si persuasiune;
  • Competente de instruire si motivare a echipei;
  • Experienta relevanta in vanzari;
  • Gandire proactiva, creativitate si initiativa;
  • Orientare catre client si rezultate;
  • Gandire analitica;
  • Bune abilitati de organizare, planificare si coordonare a echipei;
  • Automotivare;
  • Spirit de echipa.

 Cerinte

  • Studii superioare finalizate;
  • Carnet conducere categoria B;
  • Minim 2 ani experienta in vanzari directe si/sau management;
  • Cunostinte bune operare PC: Excel (nivel avansat), Word, Powerpoint, Internet, Outlook
  • Disponibilitate pentru deplasari

 Beneficii oferite

  • Pachet salarial atractiv;
  • Mediu de lucru placut;
  • Extraordinare oportunitati de dezvoltare profesionala.

                              Actionam impreuna pentru a deveni oameni mai frumosi!

  • Interviu online
  • Care este judetul pentru care aplicati?