Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Prospecteaza piata, idetifica potentiali clienti si nevoile acestora, propunand solutii tehnice adecvate;
- Realizeaza oferte financiare, negocieaza in numele companiei, fiind responsabil de incheierea procesului de vanzare;
- Urmareste implementarea corecta a solutiilor tehnice in cadrul proiectelor pe care le gestioneaza;
- Pastreaza relatia post-vanzare cu clientii, acordand consiliere tehnica pentru viitoare proiecte;
- Promoveaza produsele companiei in piata catre persoanele cu rol decizional;
- Mentine evidenta clientilor si vanzarilor, realizeaza rapoarte de activitate, rezultate, vanzari.

Cerinte:
- Minim 3 ani experienta in vanzari B2B;
- Experienta in domeniul materialelor de constructii este preferata;
- Capacitate de auto-organizare;
- Capacitatea de a lucra cu obiective si de a-si asuma responsabilitati;
- Orientarea catre rezultate masurabile;
- Abilitati de comunicare, prezentare si negociere;
- Capacitate de a gestiona relatia cu clientii;
- Limba engleza;
- Permis categoria B.

Oferta:
- Pachet salarial: parte fixa si comision din vanzari/incasari;
- Sistem de bonusare semesitriala a indicatorilor de performanta;
- Suport permanent in vederea dezvoltarii portofoliului de clienti;
- Masina de serviciu, telefon, laptop;
- Mediu de lucru profesionist;
- Program flexibil.