Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Cautăm colegi pasionați de tehnologie, pentru echipa de vânzari din Samsung Experience Store Mega Mall.

Eşti pasionat de tehnologie, urmăreşti ultimele descoperiri în domeniu și îţi place să discuţi cu alţii despre ele? Promovează produsele Samsung asigurând o experiență placută clienților.

Vei găsi în magazinele Samsung o echipă tânără alături de care vei avea oportunitatea de a învăţa și de a te dezvolta. Îţi vei dezvolta abilităţi și competențe de comunicare, negociere, ascultare, influenţare și leadership.

Candidatul ideal:
- Studii medii absolvite (studiile superioare reprezintă un avantaj);
- Atitudine proactivă, orientare către client, bune abilitați de comunicare si prezentare;
- Interes pentru tehnologii noi, cunoștințe din domeniul telefoanelor mobile si accesorii;
- Cunoștinte de limba engleză;
- Abilități de operare PC (MS Windows, MS Office).

Descrierea jobului:
- Consilierea clienților si vânzarea gamei de produse și accesorii Samsung;
- Oferirea de consultanță de specialitate pentru toată gama de produse si soluții comercializate;
- Transmiterea informațiilor despre caracteristicile tehnice si modul de folosire pentru produsele comercializate;
- Verificarea și testearea produselor achiziționate de clienți;
- Preluarea și rezolvarea situațiilor în care apar neconformități;
- Menținerea unui comportament și a unei atitudini profesionale, orientate spre client.

Beneficii:;
- Dezvoltarea competențelor si abilitaților personale, care te vor ajuta pe viitor în cariera ta;
- Traininguri oferite de Samsung Romania, adaptate tendințelor pieței și nevoilor tale de dezvoltare;
- Pachet salarial constând în salariu fix, bonusuri lunare in funcție de rezultate/performanță și tichete de masă;
- Mediu de lucru plăcut, colegi entuziaști, program flexibil.