Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Xcommerce este o companie full-service de comerț electronic, cu birouri în Belgia (Leuven) și România (Timișoara și Baia Mare). Transformăm digital canalele de vânzare și de marketing ale clienților noștri și le integrăm cu aplicațiile lor existente. De peste 10 ani, creăm tehnologie cu pasiune, dedicare, creativitate și muncă grea pentru companii de frunte din Europa.

Căutăm un Sales/Account Manager cu experiență care să vândă soluțiile noastre personalizate de comerț electronic. Avem nevoie de un adevărat Business Developer care să se ocupe de creșterea și dezvoltarea companiei pe piața din România.

În calitate de Sales/Account Manager, vei gestiona ciclul vânzărilor de la început la sfârșit. Vei lucra îndeaproape cu departamentul de marketing pentru a crea și gestiona campanii de vânzare eficiente.

Responsabilitățile tale

1. Găsirea de noi clienți potențiali

  • Să menții unui flux constant de clienți potențiali prin activități de prospectare.
  • Să actualizezi datele despre potențialii clienți și oportunitățile existente în soft-ul nostru de CRM.

2. Contactarea potențialilor clienți

  • Să iei legătura cu potențialii clienți prin canalul de comunicare care funcționează cel mai bine pentru fiecare dintre ei în parte (telefon, e-mail, LinkedIn etc).
  • Să dezvolți și să menții relațiile bune cu clienții existenți și cei potențiali.

3. Intâlnirea cu potențialii clienți

  • Să pregătești și să susții clienților potențiali prezentări cuprinzătoare despre serviciile Xcommerce.
  • Să aduni informații de la potențialii clienți în legătură cu nevoile pe care le au și proiectele de care aceștia ar putea beneficia.
  • Să prezinți soluția/oferta noastră personalizată potențialilor clienți, să coordonezi procesul de vânzare și să ne reprezinți în relația cu aceștia.

Profilul tău

  • Ai cel puțin 3 ani de experiență în vânzarea de soluții personalizate de tip B2B.
  • Ai minime cunoștințe tehnice generale despre IT.
  • Ești creativ și ai capacități bune în găsirea și contactarea unor persoane interesante.
  • Ai foarte bune abilități de comunicare și vorbești limba engleză.
  • Ești proactiv, îți place să înveți și experimentezi lucruri noi.
  • Ai abilități de bun vânzător, ești responsabil și capabil să te organizezi singur.
  • Ești dispus la deplasări în afara localității.

Oferta noastră

  • Beneficiezi de o sumă lunară fixă și de comisioane foarte motivante.
  • Avem grijă de tot ce ai nevoie pentru a-ți face treaba, inclusiv mașină proprie (dacă este necesar), telefonul de firmă, instrumentele software la alegere și toate cheltuielile acoperite.
  • Ai libertatea de a-ți programa munca și întâlnirile așa cum îți convine.
  • Lucrezi cu o echipă care apreciază pasiunea, implicarea, autenticitatea și ingeniozitatea în tot ceea ce fac.