Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/adresele jobului

Responsabilitati:

  • Simuleaza in RobCAD traiectoria utilajelor, robotilor si a clestilor de sudura, tinand cont de dispozitive, de postul de lucru al operatorilor, de miscarile conforme cu care se intersecteaza etc.
  • Defineste procesul si implementarea acestuia in zona alocata
  • Responsabil pentru validarea instrumentelor, simularea, verificarea sudurii in caroserie si pe liniile de asamblare
  • Interfata cu departamentul de Proiectare cu privre la roboti si alte echipamente dinamice

Cerinte:

  • Minima experienta in programul de simulare celule robotice RobCAD
  • Cunostinte de desen tehnic si o buna vedere in spatiu
  • Gandire analitica si atentie la detalii
  • Cunoasterea unui alt soft de proiectare (CATIA, Inventor, SolidWorks, AutoCAD) reprezinta un avantaj

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant
  • Mediu de lucru international
  • Echipa tanara in continua dezvoltare