Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Sarcini:

  • Verificare stare vehicule parc auto (interior/exterior cabina, stare tehnica, stare anvelope, km la bord, index motorina)
  • Monitorizeaza starea tehnica (interior/exterior cabina, stare tehnica, stare anvelope, km la bord, index motorina) a flotei semiremorciilor si aspectul exterior semnaland catre Manager , orice problema sesizata;
  • Verificare documente vehicul ( talon, asigurare, inspectie internationala, licenta transport, licenta firma, carduri, )
  • Verificare la plecarea in cursa starea tehnica a mijlocului de transport si semneaza foia de parcurs pentru buna stare functionare a sistemelor de franare,directie si iluminare;
  • Intocmire proces verbal predare - primire vehicul ( cap tractor/semiremorca)
  • Intocmire fisa reparatii intretinere
  • Intocmire situatii solicitate de catre Sef Parc Auto
  • Mentinerea legaturii cu toti conducatorii auto, de fiecare data cand apar probleme tehnice;

Competente:

  • Studii medii – preferabil profil tehnic auto;
  • Cunoasterea partilor componente a mijloacelor auto si a modului de reparatii a acestora;
  • Aptitudini comunicare
  • Disponibilitate program dinamic
  • Cunoasterea sistemului de operare Microsoft Office

Responsabilitati:

  • Raspunde pentru modul in care realizeaza verificarile solicitate prin fisa postului
  • Raspunde pentru modul de intocmire a situatiilor
  • Raspunde pentru respectarea normelor interne si a Regulamentului de Ordine Interne

Beneficii:

  • Experienta activitatii intr-o companie de transport in plina dezvoltare, cu un parc de vehicule de transport marfa de peste 500 unitati
  • Apartenenta la o echipa tanara si dinamica
  • Transport asigurat pana la locul de munca .
  • Salariu motivant + Bonusare + Tichete de masa