Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Companie Internationala - producator si distribuitor, prezenta pe piata din Romania din anul, angajeaza Responsabil Vanzari  pentru zona Moldova cu posibile orase de resedinta – Iasi/Suceava/Braila/Bacau/Galati.

Responsabilitati
• Atingerea obiectivelor de vanzari, pentru zona desemnata, stabilite impreuna cu conducerea companiei
• Dezvoltarea vanzarilor pe zona alocata atat prin mentinerea si imbunatatirea relatiei cu clientii actuali cat si cresterea numarului de clienti prin abordarea altora decat a celor actuali
• Indeplinirea activitatilor operationale zilnice cat si indeplinirea atributiilor administrative
• Intocmirea de rapoarte (zilnice, saptamanale, lunare) functie de cerintele conducerii companiei

Candidatul Ideal
• Studii superioare - de preferinta tehnice
• Cunostinte avansate ale tehnicilor de vanzare
• Abilitati excelente de comunicare
• Experienta de vanzare atat ale produselor cu rotatie rapida dar si a echipamentelor tehnice
• Persoana hotarata, ferma, cu incredere in fortele proprii
• Capacitate de auto-organizare, creativitate, capabila sa mentina si sa creasca o relatie de afaceri cu un numar ridicat de clienti
• Cunostinte solide de operare PC (Word, Excel, Power Point, Outlook, SAP)
• Carnet de conducere – categoria B
• Limba engleza –  nivel avansat
• Spirit de echipa si un nivel ridicat de integritate personala si profesionala

Beneficii
• Masina de serviciu, laptop, telefon
• Oportunitati de dezvoltare profesionala
• Pachet salarial motivant compus atat dintr-o parte fixa cat si variabila, functie de rezultatele realizate
• Posibilitatea de a lucra si activa pentru o echipa si o afacere in crestere.