Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Sibiu; Oradea; Galați; Alba Iulia; Timișoara

Iti doresti sa lucrezi in domeniul bancar?
Acum ai sansa sa faci cariera alaturi de una dintre cele mai dinamice Echipe de Vanzari Directe din banking!
Te asteptam sa ni te alaturi sa performam impreuna!

Cautam un Responsabil Echipa de Vanzari Directe energic si entuziast, dornic de performanta.

Candidatul ideal

- Studii superioare finalizate, este un avantaj;
- Atitudine pozitiva si mentalitate de invingator;
- Experienta in vanzarea produselor de creditare;
- Bune abilitati de coordonare, planificare si control;
- Cunostiinte avansate de training, coaching si motivare a echipei;
- Constituie avantaj experienta de coordonarea unei echipe de vanzari directe;
- Cunostinte avansate a pachetului MS Office;
- Permis de conducere categoria B.

Responsabilitati:

- Identifica, recruteaza si selecteaza membrii Echipei de Vanzari Directe;
- Asigura trainingul initial pentru agentii selectati;
- Sustine cursuri lunare pentru dezvoltarea abilitilor agentilor din subordine;
- Obiectivul principal il constituie cresterea portofoliului de clienti din zona alocata ;
- Organizeaza si coordoneaza activitatile echipei de vanzari directe din subordine, urmarind realizarea obiectivelor de vanzari stabilite;
- Acorda suport agentilor de vanzari directe la intalnirile de prezentari pe teren;
- Coordoneaza sedintele zilnice, saptamanale si lunare ale echipei de vanzari directe din subordine;
- Participa saptamanal la sedintele departamentului(teleconferinta);
- Propune masuri pentru crestrea cotei de piata in zona alocata;
- Evalueaza periodic gradul de realizare a obiectivelor individuale, cat si a obiectivelor intregii echipe;
- Intocmeste zilnic, saptamanal, lunar si trimestrial rapoarte de activitate proprii si pentru echipa de vanzari directe din subordine
- Monitorizeaza permanent actiunile principalilor competitori din zona alocata (bancari si non bancari)

Beneficii:
- Se ofera pachet salarial motivant si posibilitatea de evolutie in cariera;
- Salariu fix;
- Bonusuri lunare si trimestriale in functie de performanta echipei coordonate;
- Laptop;
- Telefon de serviciu(smartphone);
- Acces masina de serviciu;
- Se asigura training initial cat si programe de instruire periodic.