Project manager in constructii

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

Cluj-Napoca

Descrierea companiei:

Jucator activ in domeniul constructiilor industriale cu specializare pe lucrari de inchideri hale (pereti laterali si acoperis) si lucrari de instalatii.

Obiectivele postului:

Sa gestioneze in mod profesionist derularea proiectelor in care compania este implicata, de la faza de ofertare, trecand prin supervizarea si consilierea sefilor de lucrari si pana la predarea acestor proiecte in stransa corelare cu graficului de timp si bugetul alocat.

Sarcini si responsabilitati:

- Studiaza caietul de sarcini si se pronunta asupra posibilitatilor tehnice si economice de realizare ale lucrarii,

- Participa la intocmirea ofertei tehno-economice a lucrarii,

- Coordoneaza planificarea activitatii pe faze si operatiuni, intocmirea graficului de executie detaliat cu incadrarea in termenul si bugetul incredintat pentru efectuarea lucrarii

- Supervizeaza activitatea sefilor de echipa care asigura realizarea lucrarilor, precum si activitatea subcontractorilor, reprezentand societatea in relatia cu acestia

- Participa la sedintele de productie organizate la sediul central sau pe santier

- Analizeaza si monitorizeaza saptamanal: graficele de lucrari, planurile de actiune stabilite in vederea diferitelor probleme ce pot sa apara, planul de aprovizionare, programul de lucru al proiectelor gestionate

- Asigura managementul comunicarii prin coordonarea intregului flux de informatii care intra sau iese din proiect (catre beneficiar, proiectant, consultanti, subcontractori, autoritati publice, companie)

- Coordoneaza in permanenta relatiile cu subantreprenorii, clienti, beneficiari, diriginti de santier pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor aparute pe parcursul desfasurarii activitatii

- Asigura incadrarea in bugetul incredintat pentru efectuarea lucrarilor, prin urmarirea cheltuielilor efectuate sau preconizate a se efectua

- Verifica si valideaza calculatii de pret pentru anumite activitati si post calcule ale activitatilor proiectelor

- Participa la toate evenimentele proiectelor (receptii pe faze determinante, receptii partiale sau finale, inclusiv receptia lucrarilor subcontractantilor) asigurand pregatirea adecvata a acestora

- Instiinteaza beneficiarii cu privire la indeplinirea conditiilor de receptie la terminarea lucrarilor si receptia finala

- Urmareste ca pana la data agreata a fiecarei luni, situatiile de lucrari sa fie intocmite si inaintate spre aprobare la beneficiar

- Urmareste transmiterea la sediul societatii a situatiilor de lucrari pt proiectele gestionate, acceptate de beneficiar, pentru facturare, pe luna precedenta

- Vizeaza situatiile de lucrari si facturile subcontractorilor dupa ce au fost controlate de seful de echipa

Beneficii:

- plan de integrare organizationala

- plan de dezvoltare profesionala ce are la baza un sistem bine definit de indicatori de performanta

- bonusuri corelate cu sistemul de indicatori de performanta

- prime de Paste si de Craciun

- bonuri de masa

- masina de companie dupa perioada de proba (pana atunci se poate pune la dispozitie auto in vederea deplasarii la diverse intalniri si in paralel se va deconta transportul auto)

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice: Inginer Constructii Industriale si Civile,

- Minim 2 ani experienta in desfasurarea de proiecte de constructii

- flexibilitate si creativitate, cu abilitati de bun comunicator

- atitudine proactiva orientata pe generarea de rezultate pozitive conform obiectivelor comunicate de companie

- disponibilitate si adaptabilitate pt lucru intr-un mediu dinamic

- bun cunoscator al limbii engleze si un bun operator al programelor Excel si Word.

- corectitudine si seriozitate

  • Interviu online
  • Care sunt punctele Dvs forte?
  • Care credeti ca sunt slabiciunile Dvs?
  • De ce va considerati candidatul potrivit pt acest post?
  • De ce doriti sa renuntati la actualul job?
  • Cum va petreceti timpul liber? (Hobby-uri si alte activitati extraprofesionale...)