Responsabil transporturi

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Bistrița

CERINTE:

  • Cunostinte privind transporturile rutiere interne si international;
  • Studii superioare - transporturi/economie - reprezinta avantaj;
  • Utilizarea pachetului Microsoft Office (Word si Excel - preponderent);
  • Expereinat in utilizare program informatic SAP- prezinta avantaj;
  • Cunostinte legislatie actualizate privind transporturile de marfuri;
  • Operativitate ridicata privind sintetizarea si analizarea informatiilor, efectuarea diverselor evidente, centralizarea operationala a anumitor proceduri;
  • Lucrul cu documente de transport.

RESPONSABILITATI:

  • Organizeaza efectuarea transporturilor de marfuri interne si internationale conform legislatiei specifice;
  • Cauta si solutioneaza in mod eficient cererile de transport.
  • Asigura comunicarea specifica cu departamentele implicate.
  • Intocmeste rapoarte de masurare a performantelor furnizorilor de transporturi.

BENEFICII:

Pachet salarial atractiv

Posibilitatea de dezvoltare profesionala intr-o firma dinamica si de succes;

Numai candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la interviu. Candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate şi confidenţialitate.

Compania îşi rezervă dreptul de a testa competenţele declarate de către candidaţi.