Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

800 - 1498 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Responsabil Tehnic/Site Manager/Project Manager

Obiectiv:

Responsabilul Tehnic este insarcinat cu planificarea de ansamblu a proiectului si programarea, alocarea resurselor, contabilitate proiectului, controlul fizic al lucrarilor si progresului, oferind in acelasi timp directia tehnica si asigurarea conformitatii cu standardele de calitate. Totodata este raspunzator de relatia cu Beneficiarul din perspectiva documentelor tehnice ce trebuiesc intocmite si prezentate (situatii de lucrari, adrese, notificari, grafice de lucrari etc.)

Principalele directii:

  • Stabilirea obiectivelor proiectului, planuri, stabilirea de cerinte de performanta, precum si selectarea participantilor (atat interni cat si a subcontractorilor) la proiect.
  • Organizarea in vederea utilizarii optime a resurselor de munca, materiale si echipamente, precum si asigurarea continuitatii lucrarilor in santiere prin aprovizionarea planificata si la cele mai eficiente costuri.
  • Punerea in aplicare a diverse operatii prin coordonare adecvata cu Site Managerul si Project Managerul de proiect.
  • Dezvoltarea de comunicare eficienta si mecanisme pentru rezolvarea conflictelor aparute intre diferiti participanti.

Responsabilitati:

  • Evaluarea proiectelor (tehnic si financiar) anterior contractarii/demararii acestora.
  • Supravegheaza proiectul de constructie de la inceput pana la sfarsit.
  • Stabilirea de relatii de colaborare pe termen lung cu partenerii, clientii, beneficiarii si finantatorii (daca este cazul) proiectului.
  • Are un rol-cheie in planificarea proiectului, bugetului, precum si identificarea resurselor necesare.
  • Crearea echipelor, dezvoltarea obiectivelor/scopurilor pentru fiecare si atribuirea de responsabilitati individuale.
  • Intocmirea si verificarea documentatiilor tehnice in vederea participarii la licitatii.
  • Functii de contabilitate de proiect, inclusiv de gestionare a bugetului, intocmirea situatiilor de lucrari si gestionarea platilor/incasarilor.
  • Asigurarea ca activitatile de constructie se desfasoara in conformitate cu proiectul aprobat si cu graficul de executie prestabilit.
  • Elaboreaza planurile de lucru pentru revizii, atunci cand este necesar.
    Comunica eficient cu contractantii responsabili pentru completarea diferitelor faze ale proiectului.
  • Coordoneaza eforturile tuturor partilor implicate in proiect, care includ beneficiar, proiectanti, consultanti, sub-contractori si echipa proprie (ingineri, muncitori, personal TESA).
  • Monitorizarea progresului activitatilor de constructie, in mod regulat si organizarea de intalniri periodice cu toate sub-echipele (comandamentul de santier).
  • Mentinerea si respectarea stricta a bugetului, a standardelor de calitate si siguranta.
  • Inspectarea periodica a santierului de constructii.
  • Asigurarea ca documentele proiectului sunt complete.
  • Pregateste noi proiecte care valorifica expertiza existenta la nivelul organizatiei si rezultatele proiectelor anterioare si face propuneri de buget pentru fiecare proiect in parte pe care le inainteaza spre aprobare.
  • Face propuneri de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii obiectivelor propuse.
  • Evalueaza impactul proiectului si il comunica conducerii, finantatorilor si partenerilor de proiect.
  • Intocmeste rapoarte de progres lunare pentru proiectele in desfasurare.

Cunostintele si abilitatile necesare:

  • Minimum 3 ani de experienta in proiecte de constructii.
  • Cunoasterea problemelor juridice si a standardelor de siguranta in constructii.
  • Excelente abilitati de comunicare.
  • Gestionare eficienta a timpului si capacitate de luare a deciziilor logice.
  • Disponibilitatea de a calatori.
  • Capacitate de self-management.
  • Abilitati de team-leader si coordonator, capacitatea de a lucra in si totodata de a mobiliza colective de oameni.
  • Carnet de conducere cat. B.
  • Cunostinte MS Office – mediu; AutoCAD/ArchiCAD (sau similar) – mediu, limba engleza (convesational/scris) - bine
  • Ambitios si meticulos

  • Detalii Angajator

Clientul nostru este o companie romaneasca infiinata in anul 2013. Este specializata in oferirea de solutii complete pentru amenajarea locurilor de joaca, a zonelor destinate practicarii sportului (amatori si profesionisti) cat si zonelor destinate sportului extrem (skatepark-uri, parkour area, wall climbing area).