Responsabil SSM si PSI - Cora Alexandriei (Rahova)

ssm - psi

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice;
- Cursul postuniversitar de evaluator de risc reprezinta un avantaj;
- Cursul de cadru tehnic PSI reprezinta avantaj;
- Experienta de lucru in domeniul SSM si PSI ;
- Persoana organizata si responsabila

Descrierea jobului

- Intocmeste si actualizeaza regulile interne de protectia muncii si PSI pentru a asigura aplicarea reglementarilor legale in vigoare;
- Organizeaza instruirea personalului angajat in domeniul protectiei muncii si PSI;
- Cerceteaza accidentele de munca si incendiile;
- Organizeaza inventarul instalatiilor de ridicat, de presiune, instalatiilor specifice PSI si a dispozitivelor de securitatea muncii;
- Respecta dispozitiile legale si de dreptul muncii;
- Raspunde de aplicarea regulilor de igiena, regulilor de protectie si securitate a muncii, prevenirea incendiilor si protectia civila de catre angajatii din subordinea sa.

Descrierea companiei

Lantul de hipermarketuri Cora apartine grupului international Louis Delhaize. In prezent, in lume existã peste 70 de hipermarketuri Cora: in Franta, Belgia si Romania. In Romania, Cora are in prezent 11 magazine. Compania noastra pune accentul pe calitatea serviciilor si a produselor oferite, prin urmare investeste in dezvoltarea angajatilor sai. Ii asteptam sa se alature echipei noastre pe toti cei care doresc sã-si construiascã o carierã, intr-un mediu de lucru profesionist, cu posibilitãti de promovare!