Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Oradea

Descrierea postului:

Instruiește lucrătorii la angajare, la locul de muncă și periodic din punct de vedere SSM și SU;
Răspunde de prelucrarea periodică a legislației în vigoare și aduce la cunoștința părților interesate modificările legislative aparute în domeniu;
Organizează, păstrează și arhivează documentele specifice, procedurile operaționale, ghidurile și instrucțiunile în domeniile SSM, PSI și Protecția Mediului;
Identifică pericolele și riscurile SSM specifice și evidențiază zonele cu risc ridicat și specific;
Participă la cercetarea evenimentelor; menține evidența incidentelor produse în unitate și intocmețte diferite rapoarte;
Urmarește evidența controlului medical periodic/suplimentar al angajaților;
Menține relația cu autoritățile competente în domeniu;
Urmărește evidența echipamentelor de muncă.

Cerinte:

  • Cunoștinte bune de legislație în domeniul securității și sănătății în muncă - diploma inspector (specialist) / lucrator desemnat SSM, cadru tehnic PSI;
  • Experiența pe un post similar de minim 1 an;
  • Permis auto cat B;
  • Cunoștințe bune de operare PC;
  • Capacitate foarte bună de comunicare;

Beneficii oferite:
Condiții foarte bune de lucru;
Salariu atractiv;
Tichete de masă;
Al 13–lea salariu;
Transport gratuit;